بخش آب و فاضلاب
1396/05/15 14:27:00
مدیر عامل آبفای مشهد عنوان کرد؛
افزایش 40 درصدی مصرف آب شرب مشهد در زمان حضور گسترده زائران
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: مصرف آب شرب در شهر مشهد در آیین‌های خاص و هم‌زمان با حضور گسترده زائران 30 تا 40 درصد افزایش می یابد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب مشهد گفت: مصرف آب شرب در شهر مشهد در آیین‌های خاص و هم‌زمان با حضور گسترده زائران  30 تا 40 درصد افزایش می یابد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب این شهردر جمع کارکنان آبفا اظهار داشت: شرکت آبفای مشهد دومین شرکت بزرگ آبفا در کشور است و به دلیل گستره خدمات به زائران و مجاوران بارگاه حرم مطهررضوی به عنوان یک شرکت مستقل معرفی شده است و به همین منظور نیز توقع در حوزه خدمت رسانی نیز از این شرکت بیشتر از سایر شرکت های آب و فاضلاب است.
مهندس سید علیرضا طباطبایی افزود:طبق بررسی ها به طور متوسط  هر ایرانی هر سه سال یک بار به مشهد سفر می کند ووظیفه ما نیز سقایی به زائران و مجاوران حرم رضوی است .
وی گفت: به دلیل حضور زائران در شهر مشهد در برخی موارد مصرف آب به میزان 30 تا 40 درصد در روزافزایش می یابد و این در حالی است که سد های دوستی و کارده که تامین کننده آب مشهد هستند در شرایط مناسبی قرار ندارند ، به علاوه بارندگی ها در مشهد کم بوده و سطح آب دشت مشهد نیز پایین آمده است اما با این وجود و با تمام محدودیت هایی که با آن مواجه هستیم آب شرب زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی را تامین کردیم و اجازه ندادیم کمترین مشکلی در این راه پدیدار شود
  • خبرنگار: مصطفی فاطمیان
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد