بخش آب
1396/05/15 14:22:00
بازگشایی 730 هکتار از اراضی بستر رودخانه‌های خراسان رضوی
مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه ای خراسان رضوی از آزادسازی و ساماندهی 730 هکتار از اراضی رودخانه های سطح استان در سال 95 خبر داد.

مدیر رودخانه‌ها و سواحل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی از آزادسازی و ساماندهی 730 هکتار از اراضی رودخانه های سطح استان در سال 95 خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حمید میرقاسمی" با تاکید بر اینکه یکی از اولویت های مهم دفتر رودخانه ها اجرای طرح آزادسازی و ساماندهی حریم و بستر رودخانه ها است، اعلام کرد: در سال 95 ، 730 هکتار از اراضی رودخانه های سطح استان خراسان رضوی آزادسازی و ساماندهی شد که نسبت به متوسط عملکرد سال های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.
وی افزود: طبق «اصل 45 قانون اساسی و قانون توزیع عادلانه آب مصوب 1361، حد بستر و حریم رودخانه جزو انفال و ثروت عمومی محسوب می شود و هرگونه دخل و تصرف و ساخت و ساز در بستر و حریم زیست محیطی رودخانه ها ممنوع است و در صورت مشاهده بر اساس قوانین برخورد می شود».
میرقاسمی پیامدهای تصرفات بستر و حریم رودخانه ها را تشدید حوادث سیل، آلودگی منابع آب، کاهش تغذیه منابع آب سطحی و زیرزمینی، آب گرفتگی معابر و سیلابی شدن رودخانه ها برشمرد.
  • خبرنگار: سمانه کفاش زاده
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد