بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/05/05 17:49:00
بازدید قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل از تاسیسات هوشمندآبرسانی ناحیه شهری مهرگان استان قزوین
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل و مدیران عامل صنعت آب و برق استان قزوین از تاسیسات آبرسانی و مخزن ناحیه شهری مهرگان بازدید کردند.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل و مدیران عامل صنعت آب و برق استان قزوین از تاسیسات آبرسانی و مخزن ناحیه شهری مهرگان بازدید کردند.
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، در این بازدید که مهندس "احمد هجرانفر" مدیرعامل شرکت آبفا و مدیران صنعت آب و برق استان نیز حضور داشت، از مخزن 10 هزار مترمکعبی وایستگاه پمپاژ ناحیه شهری مهرگان بازدید صورت گرفت.
 هجرانفر در این بازدید و در حضور 
مهندس "علیرضا دائمی"  قائم مقام امور بین الملل وزیر نیرو گفت: مخزن 10000 متر مکعبی، ایستگاه پمپاژمهرگان با دبی 210 لیتر بر ثانیه هوشمند به تجهیزات کنترل فشار حدود 6 کیلومتر خطوط جمع آوری و انتقال به قطر 200 الی 600 میلیمتری و حفر و تجهیز سه حلقه چاه  با سرمایه گذاری حدود 10 میلیارد تومان در سال 95 به بهره برداری رسیده است.
وی افزود: در حال حاضر 40 هزار نفر در ناحیه شهری مهرگان سکونت دارند که افق طرح برای 28 هزار خانوار می باشد و جمعیت بالغ بر 100 هزار نفر این شهر ساکن خواهند شد و نیاز است زیر ساخت ها این منطقه با تامین اعتبار مورد نیازتکمیل شود .
وی تصریح کرد: ایستگاه پمپاژ برای افق طرح تکمیل شده، مخزن ذخیره برای 50 هزار نفر احداث شده و مخزن دوم باید در همین منطقه احداث شود 5 حلقه چاه نیز باید به مدار اضافه شود که برای جمعیت 100 هزار نفری مشکل کمبود آب مرتفع شود .

  • خبرنگار: محمد آذربایجانی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد