بخش برق
1396/05/05 16:53:00
وزیر نیرو در آیین کلنگ زنی نیروگاه 500 مگاواتی زرند کرمان؛
با تکمیل نیروگاه زرند مجموع ظرفیت تولیدی نیروگاه های حرارتی استان به 3675 مگاوات می رسد
وزیر نیرو گفت: هم اکنون 3 هزار و 175 مگاوات برق از طریق 5 واحد نیروگاهی دولتی و خصوصی در استان کرمان در حال تولید است که با احداث این نیروگاه ظرفیت تولید برق در این استان به 3675 مگاوات خواهد رسید.


وزیر نیرو گفت: هم اکنون 3 هزار و 175 مگاوات برق از طریق 5 واحد نیروگاهی دولتی و خصوصی در استان کرمان در حال تولید است که با احداث این نیروگاه ظرفیت تولید برق در این استان به 3675 مگاوات خواهد رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، مهندس «حمید چیت چیان» وزیر نیرو در آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند کرمان اظهار داشت: امروز شاهد به بهره برداری رسیدن از چندین طرح و پروژه بوده ایم که بیش از 270 میلیون تومان برای اجرای انها هزینه شده بود

وی افزود: همچنین شاهد آغازعملیات اجرایی نیروگاه 500 مگاواتی زرند، نیروگاه خورشیدی 100 مگاواتی و دو پست 400 کیلووات در این استان بوده ایم که ظرفیت های جدید ی برای توسعه استان فراهم می آورد.
وی تصریح کرد: برای اجرای 2 واحد گازی و یک واحد بخار نیروگاه زرند حدود 10 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده است.

وزیر نیرو ضمن تقدیر از کسانی برای اجرایی شدن این طرح ها تلاش کرده اند، اظهار داشت: پروژه نیروگاه سیکل ترکیبی زرند، بزرکترین پروژه ای است که امروز در کرمان راه اندازی می شود و انتظار می رود هرچه سریعتر اجرایی و به نتیجه برسد.
چیت چیان خاطرنشان کرد: افزایش ظرفیت تولید برق در منطقه، تامین بخشی از تقاضای شبکه سراسری برق کشور و ارتقا دانش فنی در ساخت نیروگاه های حرارتی از جمله اهداف اجرایی این پروژه بوده اند.
وی تأکید کرد: این نیروگاه براساس برنامه ریزی های صورت گرفته، بناست در تابستان سال 1398 مورد بهره برداری قرار گیرد و ما انشاللله بتوانیم در این سال از ظرفیت این نیروگاه ستفاده کنیم.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون 3هزار و 175 مگاوات برق از طریق 5 واحد نیروگاهی دولتی و خصوصی در استان کرمان در حال تولید است که با احداث این نیروگاه ظرفیت تولید برق در این استان به 3675 مگاوات خواهد رسید.

وی همچینین از استاندار کرمان به دلیل نگاه توسعه محور به امور مربوط به صنعت برق و پیگری امور قدردانی کرد. 

  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد