بخش انرژي
1396/05/03 14:23:20
با حضور مهندس چیت چیان وزیر نیروانجام شد؛
بهره برداری از پست فوق توزیع 63 به 20 کیلوولت صنعتگران با اعتباری بالغ بر 125 میلیارد ریال در شرکت برق منطقه ای غرب
پست فوق توزیع 63 به 20 کیلوولت صنعتگران با اعتباری بالغ بر 125 میلیارد ریال توسط مهندس چیت چیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید.

پست فوق توزیع 63 به 20 کیلوولت صنعتگران با اعتباری بالغ بر 125 میلیارد ریال توسط مهندس چیت چیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)، پست فوق توزیع 63 به 20 کیلوولت صنعتگران با اعتباری بالغ بر 125 میلیارد ریال توسط مهندس چیت چیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید.
 در این مراسم ابتدا مهندس «علی چهل امیرانی» مديرامل شرکت برق منطقه اي غرب ضمن تشریح فعالیت های انجام شده در شرکت برق منطقه ای گفت: این شرکت در دولت یازدهم و با حمایت های وزارت نيرو، موفق شد شش پروژه مهم با اعتباری بالغ بر 465 میلیارد ریال از جمله: احداث خط 230 کيلوولت نيروگاه سد داريان به پست 230 اورامانات، احداث پست 63 به 20 کیلوولت صنعتگران، نصب و راه اندازی پست کمپکت 63 به 20 کیلوولت ابوذر(سرپل ذهاب 2) و اتصالات مربوطه، توسعه پست 230 به 63 کيلوولت شهید چمران، توسعه پست 230 به 63 کيلوولت اورامانات، تأمین تجهیزات و نصب هادی پر ظرفیت بر روی خط 63 کیلوولت دولت آباد به ارشاد با هدف تأمین انرژی مورد نیاز مشترکین صنعتی و افزایش کیفیت ولتاژ مشترکین، افتتاح و به بهره برداری رسانده و عملیات اجرایی هفت پروژه مهم را با اعتباری بالغ بر 650 میلیارد ریال آغاز کند که با یاری خدا در آینده به بهره برداری خواهند رسید.
وی ادامه داد: یکی از پروژه های بسیار مهم احداث خط 230 کیلوولت دومداره نیروگاه داریان به پست 230 کیلوولت اورامانات بود که با وجود مشکلات فراوانی مانند سرمای طاقت فرسای منطقه و بارش شدید برف که در روند اجرایی پروژه خلل ایجاد کرد ولی با یاری خدا توانستیم این پروژه را قبل از پیک بار سال جاری احداث کنیم.
در ادامه این مراسم، مهندس چیت چیان با تقدیر از زحمات مهندس چهل امیرانی و مجموعه همکاران شرکت برق منطقه ای غرب گفت: گرمای بی سابقه امسال باعث شد که پیک بار در یکی از استان ها به میزان حدود 20 درصد نسبت به زمان مشابه پارسال افزایش یابد و با یاری خدا تاکنون بدون هیچ مشکلی توانسته ایم برق را برای هموطنان مان تأمین کنیم و این مهم به جز با زحمات مجموعه پرسنل همه برق های منطقه ای از جمله برق منطقه ای غرب حاصل نمی شد.
وی ادامه داد: با توجه به روند رو به رشد افزایش دما و نیاز به مصرف انرژی بیشتر، همگان باید در مصرف برق صرفه جویی کنند تا با یاری خدا همچون گذشته در برق رسانی به هموطنان مان با مشکل مواجه نشویم.
شایان ذکر است 
پست 63 به 20 کیلوولت صنعتگران دارای مشخصات فنی شامل: دو فیدر خط 63 کیلوولت، دو فیدر ترانس 63 کیلوولت به ظرفیت 60 مگاولت آمپر، 18 فیدر خط 20 کیلوولت، دو واحد خازن 2.7 مگاواری است.
  • خبرنگار: یاسین همایونی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد