بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1396/04/27 15:08:36
رييس مركز توسعه صادرات و پشتيباني صنايع آب و برق وزارت نيرو در سفر به تاجیکستان:
برگزاري منظم کميسيون مشترک تضمینی برای توسعه همکاری‌های ایران و تاجیکستان است
جمهوري اسلامي ايران و جمهوري تاجيکستان از مشترکات ديني، فرهنگي و تاريخي فراواني بهره مند هستند و اين مشترکات ماهيت ويژه اي به روابط دو کشور در منطقه بخشيده است.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع آب و برق وزارت نیرو در کمیسیون مشترک ایران و تاجیکستان از برگزاری منظم اجلاس کمیسیون مشترک به عنوان تضمینی برای توسعه روابط دو کشور در زمینه آب و برق نام برد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "حمیدرضا تشیعی" رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع برق و آب وزارت نیرو در نشست کمیته پیگیری یازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان گفت: برگزاری منظم اجلاس کمیسیون مشترک راهی برای توسعه روابط دو کشور است.
وی ضمن تقدیر از زحمات "حجت الله فغانی" سفیر ایران در تاجیکستان که نقش ارزنده ای در هماهنگی و برگزاری این نشست ایفا کرده است خطاب به معاون وزیر انرژی و ذخایرآبی جمهوری تاجیکستان گفت: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان از مشترکات دینی، فرهنگی و تاریخی فراوانی بهره‌مند هستند؛ این مشترکات ماهیت ویژه ای به روابط دو کشور در منطقه بخشیده و زمینه های متعددی برای همکاری های دو جانبه فراهم کرده است.
رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنایع برق و آب وزارت نیرو تصریح کرد: اطمینان دارم که این روابط جای توسعه فراوان دارد و ما به عنوان مسئولان کمیسیون مشترک دو کشور باید این نقش را به‌خوبی ایفا کنیم.
وی افزود: برگزاری منظم اجلاس کمیسیون مشترک و نشست های کمیته پیگیری و تبادل دیدارها، ضمن تحکیم روابط سیاسی و فرهنگی، تاثیر مثبتی در رشد همکاری های اقتصادی، شناخت فرصت های کاری، زمینه های سرمایه گذاری، افزایش مراودات تجاری و رفع موانع و مشکلات موجود در مسیر همکاری ها بین دو کشور ایران و تاجیکستان خواهد داشت.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد