بخش آب
1396/04/20 14:52:00
وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی سهران خبر داد:
آبرسانی به 50 روستای محروم با تکمیل مجتمع آبرسانی "سهران"
وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی سهران گفت: آبرسانی به 50 روستا در منطقه محروم بشاگرد با تکمیل مجتمع آبرسانی سهران امکان‌پذیر است.
 
وزیر نیرو در آیین بهره‌برداری از مجتمع آبرسانی سهران گفت: آبرسانی به 50 روستا در منطقه محروم بشاگرد با تکمیل مجتمع آبرسانی سهران امکان‌پذیر است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون) مهندس " حمید چیت چیان" وزیر نیرو امروز (سه شنبه) در آیین بهره‌برداری از فاز اول طرح آبرسانی روستایی مجتمع سهران با بیان این مطلب که این مجتمع شامل 50 روستا است و برای تکمیل تمام فازهای آن نیاز به 50 میلیارد تومان اعتبار است تا بتواند مشکل آب 11 هزار نفر از ساکنان این روستاها را بطور اساسی و زیربنایی حل کند افزود: تاکنون 3 میلیارد تومان برای این مجتمع هزینه شده و دو روستای سهران و مورگان با جمعیتی بالغ بر 500 نفر از آب سالم و بهداشتی بهره مند شده‌اند.
وی ادامه داد: تلاش می‌کنیم با تخصیص اعتبار لازم، در فازهای بعدی تمام این مجتمع آبرسانی را تکمیل کنیم.
وزیر نیرو با اشاره به اینکه، این مجتمع یکی از بزرگ‌ترین مجتمع‌های آبرسانی در دست اجرا است که از طریق سد سهران با ظرفیت 10 میلیون متر مکعب قادر است آب 50 روستا با ظرفیت 60 لیتر بر ثانیه را تأمین کند گفت: در همین راستا، در سطح شهرستان بشاگرد 10 طرح آبرسانی تک روستایی نیز به صورت جداگانه به بهره برداری رسید تا جمعیتی بالغ بر 2700 نفر را از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره مند کند.
وی با بیان این مطلب که در جمهوری اسلامی نبایستی شاهد مناطق محرومی مانند بشاگرد باشیم و این برای نظام خوشایند نیست افزود: وزارت نیرو تلاش می‌کند تا با کسب اعتبارات ویژه بتواند در سه سال آینده طرح‌های نیمه تمام آبرسانی روستایی را به اتمام برساند.
چیت چیان با اشاره به اینکه در منطقه بشاگرد پروژه‌های خوبی در دست اقدام است افزود: هم اینک تمامی روستاهای بیش از 20 خانوار منطقه آبرسانی و روستاهای کد دار بالای 10 خانوار نیز برقدار شده‌اند.
وی در ادامه افزود: فقط دو روستای بالای 10 خانوار در منطقه فاقد برق هستند که پروژه برقدار شدن آن‌ها نیز در دست اقدام است و به زودی برق‌دار خواهند شد.
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد