بخش مناسبت ها
1396/04/17 13:50:00
توسط آبفای استان خراسان شمالی؛
جشنواره نقاشی با موضوع صرفه‌جویی در مصرف آب در شهر بجنورد برگزار شد
جشنواره نقاشی با موضوع صرفه جویی در مصرف آب برای کودکان و نوجوانان در محل خانه فرهنگ شهرداری بجنورد برگزار شد.

جشنواره نقاشی با موضوع صرفه‌جویی در مصرف آب برای کودکان و نوجوانان در محل خانه فرهنگ شهرداری بجنورد برگزار شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، همزمان با هفته صرفه جویی جشنواره نقاشی با موضوع صرفه‌جویی آب در رده سنی کودکان و نوجوانان در محل خانه فرهنگ شهرداری برگزار شد.
در این جشنواره تعداد زیادی از کودکان و نوجوانان بر روی برگه‌های سفید و پرده ای که روی دیوار نصب شده بود نقاشی‌های زیبایی در مورد روش‌های صرفه جویی خلق نمودند.
این جشنواره که با هدف نهادینه نمودن مصرف آب برای کودکان به عنوان پایه‌های اصلی جامعه و گروهی که بیشترین درصد پذیرش آموزش را دارند برگزار گردید.
امیر فاطمی مدیر امور آب و فاضلاب شهر بجنورد طی بازدیدی که از این جشنواره داشتند به خبرنگار صدا و سیما گفت: ما همه ساله در هفته صرفه جویی (یکم تا هفتم تیرماه) در راستای نهادینه نمودن مصرف آب در بین مشترکین اقدامات خوبی را انجام می‌دهیم که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تقدیر از مشترکان کم مصرف، چاپ کتاب، بروشور و اقلام تبلیغی و توزیع آن بین مشترکان، نشست با امامان جمعه و ائمه جماعت و درخواست از آنان جهت آگاه سازی مردم، تهیه و پخش تیزر ههای تبلیغاتی از سوی صدا و سیما، نشست با برنامه سازان صدا و سیما، برگزاری جشنواره نقاشی و ... اشاره کرد.
مهندس مهندس فاطمی افزود: آموزش تأثیر گزار آموزشی است که در سنین کودکی و در ناخود آگاه کودکان نقش ببندد و بر این باوریم که بهینه سازی مصرف آب باید از کودکان به عنوان پایه‌های اصلی آموزش شروع و در خانواده‌ها گسترش و توسعه یابد و هر گونه هزینه کرد در این راستا سرمایه گذاری برای آیندگان خواهد بود.
این نکته حائز اهمیت است که در پایان این جشنواره به کلیه شرکت کنندگان هدایایی اهداء گردید و این جشنواره از سوی نشریات، روزنامه‌ها و صدا و سیما (بخش خبر)، و برنامه مخصوص کودکان و نوجوانان شبکه استانی خراسان شمالی تحت پوشش خبری قرار گرفت.
  • خبرنگار: احمد حصاری
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد