بخش مناسبت ها
1396/04/16 11:19:00
با حضور مشاور وزیر نیرو؛
آیین تجلیل از ایثارگران صنعت آب و برق خراسان شمالی برگزار شد
آیین تجلیل از ایثارگران صنعت آب و برق استان خراسان شمالی، با حضور مشاور وزیر نیرو برگزار شد.

 
آیین تجلیل از ایثارگران صنعت آب و برق استان خراسان شمالی، با حضور مشاور وزیر نیرو برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مشاور وزیر نیرو در امور ایثارگران در این مراسم ضمن گرامی داشت مقام شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران استان گفت: تقدیم 530 شهید صنعت آب و برق و 21 هزار ایثارگر در مجموعه وزارت نیرو، نشان از روحیه بالای فداکاری و ایثارگری در این خانواده بزرگ دارد.
"سید یعقوب محمد مرادی" با اشاره به رشد 11 برابری تولید برق  و رشد 5 برابری احداث سدهای مخزنی در کشور از زمان پیروزی انقلاب اسلامی تا کنون اظهار داشت: این موفقیت های بزرگ از تلاش های ایثارگرانه همکاران این مجموعه حکایت دارد.
وی رشد صنعت آب و برق در کشور طی 4 دهه گذشته را بسیار بیشتر از استانداردها توصیف کرد و افزود: اگر روحیه ایثارگری اعضای خانواده وزارت نیرو نبود، به طور حتم به جایگاه فعلی دست نمی یافتیم.
این مسئول در توضیح این بیانات گفت: هم اکنون برای برق رسانی به روستاها باید به دنبال روستاهای باقی مانده زیر 10 خانوار بگردیم و به جرات می توان گفت 99 درصد روستاهای کشور از نعمت برق بهره مند هستند.
وی همچنین برخورداری بسیاری از روستاها از آب شرب سالم و آب رسانی به 5 هزار روستا در دولت یازدهم را نمونه دیگری از این پیشرفت اعلام و خاطرنشان کرد: وزارت نیرو همواره مسیر پیشرفت و روبه جلو را در پیش گرفته است.
مشاور وزیر نیرو با اشاره به شعار امسال مبنی بر سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال، خطاب به مسئولان استانی این وزرات خانه گفت: در پایان سال جاری، گزارشی مبنی بر چگونگی حرکت در مسیر تولید و اشتغال توسط هر مجموعه ارائه شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش، توجه به خانواده شهدا و ایثارگران را به صورت جدی خواستار شد و افزود: ما ایثارگران را به نام شهروند خاص از جامعه جدا ندانسته ایم اما تمام مفاد قانون های مرتبط با این افراد، باید از سوی دستگاه ها اجرایی شود.
"سید یعقوب محمد مرادی" در ادامه مباحثی را در حوزه بازسازی عتبات عالیات و اردوهای راهیان نور بیان داشت.
مدیرعامل شرکت توزیع برق خراسان شمالی و رئیس شورای انسجام بخشی صنعت آب و برق در استان نیز در این جلسه گفت: ایثارگری یک فرهنگ است و فقط مختص به زمان جهاد رودررو نیست.
مهندس "علیرضا صبوری" تبدیل هزار کیلومتر شبکه سیمی به کابل خودنگهدار و کاهش 3 درصدی تلفات شبکه های توزیع برق استان را نمونه ای از اقدامات ایثارگرانه و جهادی شرکت توزیع برق استان در دو سال گذشته برشمرد و تاکید کرد: در واقع تمامی اقدامات انجام شده در حوزه آب و برق، جز با روحیه ایثارگری میسر نخواهد شد.
 
  • خبرنگار: سمانه تقی‌نژاد
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد