بخش عمومي
1396/04/02 11:34:00
آیینه‌ای در برابر 4 سال تلاش فعالان صنعت آب و برق؛
کارنامه عملکرد وزارت نيرو منتشر شد
وزارت نيرو کارنامه 4 ساله خود در دولت يازدهم را در 5 بخش و 47 مورد برجسته منتشر کرد.

وزارت نيرو کارنامه 4 ساله خود در دولت يازدهم را در 5 بخش و 47 شاخص عملکرد برجسته منتشر کرد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، وزارت نيرو اقدام‌های برجسته و کارنامه عملکردی خود را در دولت يازدهم را در 5 بخش «آب و آبفا»، «برق و انرژي»، «تحقيقات و منابع انساني»، «برنامه‌ريزي و امور اقتصادي» و «امور بين‌الملل و صادرات و پشتيباني صنعت» منتشر کرد.
از جمله دستاوردهايي که در اين گزارش و در بخش آب آمده مي‌توان به بهره‌برداري از 23 سد در 16 استان، احداث 177 هزار و 900 هکتار شبکه‌هاي آبياري و زهکشي اصلي، ساماندهي، احيا و تعادل بخشي آب‌هاي زيرزميني، تخصيص 10.8 ميليارد مترمکعب از آب سطحي تجديدپذير براي حقابه‌هاي زيست محيطي، تدوين سند آمايش آب کشور و... اشاره کرد.
همچنين در بخش آب و فاضلاب 
اين گزارش می‌توان به مواردي همچون احداث 18 تصفيه‌خانه جديد آب، افتتاح و بهره‌برداري از 37 تصفيه‌خانه فاضلاب در 37 شهر، آب‌رساني به 5200 روستاي کشور، نصب 2.2 ميليون فقره انشعاب جديد آب شرب شهري و... اشاره شده است.
اين گزارش مي افزايد؛ از ديگر دستاورهاي اين وزارتخانه در بخش صنعت برق و نيروگاه‌ها مي‌توان به مواردي چون؛ ساخت، نصب و راه‌اندازي 54 واحد نيروگاهي در 13 استان کشور، واگذاري و نصب 4.5 ميليون فقره انشعاب جديد برق، بهره‌برداري از30 نيروگاه تجديدپذير جديد، کاهش 4.5 درصدي تلفات شبکه توزيع برق، برق رساني به تمامی روستاهاي بالاي 10 خانوار کشور، نصب و راه اندازي 127 هزار کنتور هوشمند براي چاه‌هاي کشاورزي  و... اشاره کرد.
گفتني است، در اين گزارش به 47 اقدام و دستاورد برجسته وزارت نيرو در بخش‌هاي مختلف صنعت آب و برق به تفصيل در طول دوره يازدهم اشاره شده است. 
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد