بخش برق
1396/02/16 15:13:00
رييس مرکز صادرات و پشتيباني صنعت آب و برق در ديدار با بخش خصوصي کرواسي:
همکاري با بخش خصوصي پيش شرط ورود سرمايه‌گذاران خارجي به بازار ايران است
رييس مرکز صادرات و پشتيباني صنعت آب و برق وزارت نيرو (صبح امروز) در ديدار با هيأتي از نمايندگان شرکت هاي خصوصي فعال در حوزه انرژي کرواسي بر لزوم توسعه همکاري بين شرکت هاي خصوصي دو کشور تأکيد کرد.

رییس مرکز صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق وزارت نیرو در دیدار با بخش خصوصی کرواسی بر لزوم توسعه همکاری بین شرکت‌های خصوصی دو کشور تأکید کرد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر "حمیدرضا تشیعی" رییس مرکز صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق وزارت نیرو امروز در دیدار با هیأتی از نمایندگان شرکت‌های خصوصی فعال در حوزه انرژی کشور کرواسی بر لزوم توسعه همکاری بین شرکت‌های خصوصی دو کشور تأکید کرد.
وی در این ملاقات با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در بخش انرژی از طریق ارتباط میان بخش خصوصی دو کشور، گفت: چند سالی است که وزارت نیرو به صورت مستقیم وارد حوزه‌های سرمایه‌گذاری در بخش انرژی نمی‌شود، بلکه سیاست این بوده که این امر را از طریق فعال کردن بخش خصوصی انجام دهد.
وی افزود: شرکت‌های کروات برای توسعه فعالیت خود در بخش انرژی ایران می‌بایست از طریق یک شریک داخلی اقدام به سرمایه گذاری کند.
بر اساس ادعاهای مطرح شده از سوی هیأت کروات، شرکت‌های کرواسی توانایی بالایی در تولید ژنراتورهای حرارتی 100 کیلووات تا 5 مگاوات را دارند.
همچنین این شرکت‌ها اعلام کردند که در زمینه ساخت «بویلر» های نیروگاهی که نقش به سزایی در افزایش یا کاهش راندمان نیروگاه‌ها را دارند، از تجربیات بسیار خوبی برخوردارند که می‌توانند آن را در اختیار شرکت‌های ایرانی قرار دهند.
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد