بخش عمومي
1396/02/10 09:40:50
همکاری بانک اکو با وزارت نیرو؛
180 میلیون یورو تسهیلات بانک اکو برای اجرای 4 پروژه در صنعت آب و برق
بانک بين المللي اکو 180 ميليون يورو تسهيلات براي اجراي 4 پروژه مهم در صنعت آب و برق کشور ارائه می‌کند.

بانک بين‌المللي اکو 180 ميليون يورو تسهيلات براي اجراي 4 پروژه مهم در صنعت آب و برق کشور ارائه می‌کند.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، در نشستي که با حضور دکتر «محسن بختيار» معاون اقتصادي و امور برنامه‌ريزي وزير نيرو، معاون بانک بین‌المللی توسعه و تجارت اکو،  نماینده سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران برگزار شد، نوع و نحوه ارائه تسهيلات بانک توسعه و تجارت اکو به پروژه هاي صنعت آب و برق مورد بررسي قرار گرفت.
بر این اساس، صبح امروز وزارت نيرو و بانک بین المللی توسعه و تجارت اکو و نماینده سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران توافق کردند که اين بانک بين‌المللي 180 ميليون يورو براي اجراي 4 پروژه مهم در صنعت آب و برق کشور تسهيلات اعطا کند.
براساس اين گزارش، تاکنون حدود 180میلیون یورو تسهیلات در جهت اجرای 4 پروژه در بخش های احداث تاسیسات فاضلاب، شبکه های آبیاری و زهکشی، انتقال نیروی برق در 4 استان توسط بانک اکو مصوب شده که تاکنون بالغ بر 160 میلیون یورو آن نيز پرداخت شده است.
گفتني است، مجريان اين پروژه ها اعلام کردند که این 4 پروژه دارای پیشرفت فیزیکی متناسب با برنامه زمان بندی می باشند که اميدواريم با تکمیل آنها، سطح بهره مندی مردم کشور عزیزمان از خدمات وزارت نیرو افزایش یابد.  
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد