بخش برق
1391/04/05 12:42:00
با توجه به کاهش 400 کیلوواتی سرانه مصرف صورت گرفت؛
قدردانی وزیر نیرو از مشترکان برق خانگی
خوشبختانه مصرف انرژی در بخش خانگی بسیار خوب مدیریت شده است که جای قدردانی از مردم را دارد و آمارها نشان می دهد که ما به شاخص های جهانی نزدیک شده ایم و این موضوع جز با همت و تلاش مردم اتفاق نیافتاده است.

وزیر نیرو از مشترکان برق بخش خانگی به دلیل مدیریت در مصرف برق قدردانی کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجید نامجو" امروز (دوشنبه) در نشست هفتگی شورای برق با حضور مدیران ارشد صنعت برق کشور، گفت: خوشبختانه
مصرف انرژی در بخش خانگی بسیار خوب مدیریت شده است که جای قدردانی از مردم را دارد و آمارها نشان می دهد که ما به شاخص های جهانی نزدیک شده ایم و این موضوع جز با همت و تلاش مردم  اتفاق نیافتاده است.
نامجو گفت: سرانه مصرف بخش خانگی در سال 90 پایین تر از چهار سال گذشته بوده است.
وی با اشاره به میانگین سرانه مصرف خانگی برق مطابق آمار شورای جهانی انرژی، اظهار داشت: این رقم حدود دو هزار و 200 کیلووات ساعت در سال است که در کشور ما در سال های گذشته این رقم دو هزارو 900 کیلووات ساعت بوده است اما هم اکنون این عدد به دو هزار و 500 کیلووات ساعت در سال رسیده که جای بسی امیدواری است.
وی افزود: این میزان کاهش مصرف، حرکت بسیار خوبی است و نشان می دهد که مردم از آگاهی های لازم در این خصوص بهرمند شده و به خوبی مصرف خود را مدیریت می کنند وخوشبختانه تاکنون حدود 80 درصد آنچه باید اتفاق می افتاد، روی داده است.
وی همچنین با اشاره به فرا رسیدن فصل تابستان، گفت: این فصل برای صنعت برق از حساسیت خاصی برخوردار است و نیاز به مراقبت های ویژه ای دارد و امیدواریم فعالان صنعت برق کشورمان دقت لازم را برای تامین برق مورد نیاز کشور به عمل آورند.
وی گفت: شوق و علاقه همکاران صنعت برق باعث شده است با وجود همه سختی کار، همه چیز به بهترین شکل پیش رود و هیچگونه مشکلی تاکنون وجود نداشته باشد.
وی اذعان کرد: ما باید شاخص هایی تهیه کنیم که با توجه به این شاخص ها خودمان را با کشورهای دیگر مقایسه و جایگاه خود را مشخص کنیم.
وی در پایان با تاکید بر لزوم آینده نگری در صنعت برق بویژه برنامه ریزی برای به گذر مناسب از تابستان سال آینده، گفت: با پیشرفت پروژه های مهر ماندگار، افق روشنی پیش بینی می شود و امیدوار هستیم در تابستان سال آینده هم نگرانی بابت عبور از فصل تابستان را نداشته باشیم. 

 

 

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah