بخش آب
1396/01/19 12:48:00
رییس‌جمهوری در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی عنوان کرد:
تامین آب شرب 5 هزار و 200 روستا در دولت یازدهم/ هم‌اکنون روستای بالای 10 خانوار بدون برق در کشور وجود ندارد
رییس جمهوری در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی از تامین آب شرب 5 هزار و 200 روستا در دولت یازدهم و برق‌رسانی به تمام روستاهای بالای 10 خانوار کشور خبر داد.

 
رییس‌جمهوری در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی از تامین آب شرب 5 هزار و 200 روستا در دولت یازدهم و برق‌رسانی به تمام روستاهای بالای 10 خانوار کشور خبر داد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون) به نقل از پایگاه خبری ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر "حسن روحانی" امروز (شنبه) در همایش ملی اقتصاد مقاومتی و توسعه روستایی، با تأکید بر اینکه همواره مسئولین، کارگزاران و وزرا را بر توسعه و آبادانی روستاها، فرا می خواند، گفت: این فراخوان نه به خاطر اینکه یک روستایی زاده هستم، بلکه به خاطر آنکه تولید و حرکت اقتصادی و پیشگیری از مهاجرت های بی رویه از روستاها آغاز می‌شود، لذا روستا می تواند پایه و ستون اقتصاد سربلند یک کشور باشد.
رییس جمهور با اشاره به اینکه امروز در کشورمان روستای بالای 10 خانوار که برق نداشته باشد، وجود ندارد، گفت: ورود برق به روستا اقدام بزرگی است و می تواند تحول جدیدی را در توسعه روستاها ایجاد کند و همچنین بر اساس اعلام وزیر نیرو در سال 97، شاهد تحول بزرگی در زمینه آب‌رسانی به روستاها خواهیم بود.
وی ادامه داد: در طول دولت یازدهم به 5 هزار و 200 روستا آب آشامیدنی سالم رسیده است؛ این در حالی است که در سال 92 ردیفی در بودجه برای آب روستایی وجود نداشت، اما سال 95 ، 2 هزار میلیارد تومان به این حوزه اختصاص یافت و امسال نیز بیش از 2 هزار و 200 میلیارد تومان برای آب روستایی اختصاص خواهد یافت و با برنامه ریزی این دولت در سال 97، آبرسانی به همه روستاهای کشور، تکمیل خواهد شد.
دکتر روحانی افزود: 5 هزار و 200 روستایی که امروز از آب سالم استفاده می کنند، جمعیتی بالغ بر 4 میلیون نفر را شامل می شود و این نشان دهنده ارزشمند بودن این حرکت بزرگ است تا روستاییان با آرامش، رفاه و بهداشت بیشتر بتوانند در روستا زندگی کنند.
  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد