بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1390/12/17 09:16:29
در دیدار وزیر منابع آب عراق با مدیران شرکت های ایرانی مطرح شد؛
درخواست عراق برای افزایش حضور شرکت های ایرانی در پروژه های آب
رويكرد وزارت منابع آب عراق گسترش طرح های آبياري قطره اي است و اميدواريم با طرح ها و پروژه هايي كه از سوي شركت ها، مهندسان و متخصصان ايراني ارايه مي شود، زمينه هاي مساعد براي پيشرفت و توسعه در بخش هاي آبي این کشور فراهم شود.
 وزیر منابع آب جمهوری عراق، خواستار افزایش حضور شرکت های ایرانی در پروژه های مربوط به بخش آب و آب و فاضلاب عراق شد.
به گزارش پايگاه خبري وزارت نيرو، "مهند السعدي" در دیدار با مدیران شرکت های ایرانی فعال در بخش آب و آب و فاضلاب، گفت: اين منطقي نيست كه جمهوري عراق فقط از وجود دو شركت ايراني در خاك خود بهره مند باشد. 
وي ابراز اميدواري كرد: در آينده اي نزديك، كشورش شاهد همكاري شركت هاي بزرگ ايراني در بخش هاي مختلف آب و آب و فاضلاب عراق باشد. 
وی اظهار داشت: رويكرد وزارت منابع آب عراق گسترش طرح های آبياري قطره اي است و اميدواريم با طرح ها و پروژه هايي كه از سوي شركت ها، مهندسان و متخصصان ايراني ارايه مي شود، زمينه هاي مساعد براي پيشرفت و توسعه در بخش هاي آبي این کشور فراهم شود. 
در این دیدار، مشاور معاون وزير نيرو در امور آب و آبفا نیز گفت: در بخش برق همكاري هاي زيادي بين جمهوري اسلامي ايران و جمهوري عراق به انجام رسيده و اميد است اين دیدار مقدمه همكاري در بخش آب و فاضلاب را نيز بين دو كشور فراهم كند. 
مهندس "بهرام نظام الملكي" با بيان اينكه صنعت آب و برق ايران تا پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به طور كامل به بيگانگان وابسته بود، افزود: اين وابستگي به گونه اي بود كه در تهيه جزئي ترين لوازم و ابزار آلات صنعت برق، وجود خارجي ها محسوس بود. 
وی تحريم هاي غرب را فرصتي براي رشد و شكوفايي ملت ايران دانست و اظهار داشت: در 33 سال گذشته، ملت مسلمان ايران توانست با تكيه به نيروي ايمان به مقابله با كمبودها برخيزد و به سمت خودكفايي صنعتي گام بردارد و امروزه با سربلندي اعلام كند كه در بخش هاي مختلف صنعت از جمله آب و فاضلاب به خودكفايي رسيده است. 
نظام الملكي سپس با اشاره به روابط نزدیک و رو به توسعه دو كشور همسايه، خاطر نشان كرد: در بخش برق همكاري هاي زيادي با كشور عراق به انجام رسيده است و اميدواريم اين دیدار موجب شود همكاري هاي بخش آب و فاضلاب نيز بين دو كشور توسعه يابد. 
وي ادامه داد: شركت هاي حاضر در اين ديدار، همگي در بخش هاي مختلف آب، فاضلاب و برقابي، در داخل و خارج از كشور به فعاليت مشغول هستند و آمادگي لازم را براي خدمات رساني در زمينه هاي مختلف آب و فاضلاب به كشور عراق دارند. 
در این دیدار، مدیران بيش از 40 شركت ايراني فعال در صنعت آب و آبفا به بيان توانمندي هاي خود در اين عرصه پرداخته و آمادگي حضور خود را در انجام پروژه هاي بخش هاي مختلف آب و فاضلاب در كشور عراق اعلام كردند.
  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah