بخش برق
1395/11/19 12:15:00
معاون اول رییس‌جمهوری در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان؛
احداث نیروگاه‌های بهبهان و ماهشهر یک کار جهادی است/ حضور بخش خصوصی در نیروگاه سازی بسیار برجسته است
کشور سالانه نیازمند 4 تا 5 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی است و خوشبختانه وزارت نیرو توانسته تاکنون عملکرد خوبی در زمینه ایجاد ظرفیت‌های جدید نیروگاهی داشته باشد.
معاون اول رییس جمهور گفت: احداث نیروگاه‌های بهبهان و ماهشهر یک کار جهادی است؛ فراموش نکنیم که قبل از انقلاب ما برای احداث واحدهای بسیار کوچک صنعتی وابسته به خارج بودی.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، دکتر «اسحاق جهانگیری» معاون اول رییس جمهوری ظهر امروز (سه شنبه) در آیین افتتاح نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان در استان خوزستان، اظهار داشت: کشور سالانه نیازمند 4 تا 5 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی است و خوشبختانه وزارت نیرو توانسته تاکنون عملکرد خوبی در زمینه ایجاد ظرفیت‌های جدید نیروگاهی داشته باشد.
وی افزود: طبق سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری برخی از اقداماتی که وزارت نیرو بایستی انجام دهد، در اولویت قرار گرفته است که از جمله آن می‌توان به 10 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی اشاره کرد که خوشبختانه تاکنون حدود 8 هزار مگاوات آن محقق شده است.
وی تصریح کرد: همچنین در سال جاری برنامه ریزی شده بود که حدود 1800 مگاوات برق وارد مدار شود که با همت متخصصان وزارت نیرو تا امروز حدود 1995 مگاوات وارد مدار شده است.
جهانگیری تأکید کرد: از برنامه‌های بسیار مهمی که دولت همواره بر روی آن تأکید داشته کاهش تلفات توزیع برق است که در سه سال گذشته از 15 درصد به حدود 11 درصد رسیده است.
معاون اول رییس جمهور ادامه داد: احداث نیروگاه‌های بهبهان و ماهشهر یک کار جهادی است؛ فراموش نکنیم که قبل از انقلاب ما برای احداث واحدهای بسیار کوچک صنعتی وابسته به خارج بودیم، اما امروز کشور جزو 5 کشور اول دنیا در نیروگاه سازی است.
وی گفت: حضور بخش خصوصی در نیروگاه سازی بسیار برجسته است و در حال حاضر بیش از 55 درصد از نیروگاه‌های کشور توسط بخش خصوصی اداره می‌شود.
وی در پایان تأکید کرد: برق از پتانسیل بسیار خوبی برای ارزآوری و توسعه روابط استراتژیک جمهوری اسلامی ایران با همسایگان برخوردار است و ما باید سعی کنیم که شبکه برق خود را به شبکه برق سایر کشور وصل کنیم.
 
این خبر تکمیل می‌شود
 
 
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد