بخش برق
1395/09/30 14:03:00
وزير نيرو در جمع مدیران صنعت برق:
تفکر درازمدت بايد از اصول مديريت صنعت برق باشد/ شکوفايي اقتصاد مقاومتي در صنعت برق نيازمند نگاه‌هاي دورانديشانه است
مشغولیت به امور روزمره و حل مسائل روز همچون تامین پیک تابستان مسلماً بسیار مهم است؛ اما چیزی که باعث روند صعودی صنعت برق در طولانی مدت خواهد شد، توجه به روندها و تکنولوژی‌های آینده در این صنعت است.
وزیر نیرو گفت: امروز در توسعه برق و انرژی توجه به اولویت‌های آینده و تفکر درازمدت بايد از اصول مديريت صنعت برق باشد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس «حمید چیت‌چیان» وزیر نیرو صبح امروز(سه‌شنبه) در جمع مدیران ارشد برق کشور اظهار داشت: مجموعه مدیران وزارت نیرو به‌ویژه در حوزه برق می‌بایست از این تفکر که دائماً بایستی به‌دنبال امور روزمره و برنامه‌های کوتاه‌مدت بود، فاصله بگیرند.
وی افزود: در حال حاضر، تفکر درازمدت از اصول مدیریت در جهان توسعه یافته شده و ما نیز می‌بایست در تصمیم گیری‌های خود این اصل را همواره مدنظر داشته باشیم.
وی تصریح کرد:  امروز در بحث توسعه برق و انرژی توجه به اولویت‌های آینده از جمله توسعه حمل و نقل برقی، تأمین نیاز کل انرژی مصرفی ساختمان‌ها از صنعت برق و همچنین بحث ذخیره سازی انرژی و ... از جمله برنامه‌های درازمدت و مؤثر برای توسعه این صنعت است.
چیت‌چیان ادامه داد: مشغولیت به امور روزمره و حل مسائل روز همچون تامین پیک تابستان مسلماً بسیار مهم است؛ اما چیزی که باعث روند صعودی صنعت برق در طولانی مدت خواهد شد، توجه به روندها و تکنولوژی‌های آینده در این صنعت است.
وزیر نیرو در پایان گفت: حرکت نکردن به سمت روندهای پیشرو موجود در این صنعت، باعث خواهد شد تا تحول بنیادی در این صنعت صورت نگیرد و آنچنان که باید اقتصاد مقاومتی در این صنعت شکوفا نشود.  
  • خبرنگار: عبدالصمد محمودی
  • سردبیر: امیر جعفری آزاد