بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1395/02/13 12:26:00
هم‌زمان با امضای سندهای همکاری بین تهران و سئول صورت گرفت؛
امضای دو یادداشت تفاهم همکاری در زمینه آب و انرژی بین ایران و کره‌جنوبی
این یادداشت تفاهم‌ها در حاشیه امضای 19 تفاهم‌نامه همکاری بین تهران و سئول در حضور روسای‌جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره جنوبی امضا شد که آیین امضای این اسناد دقایقی پیش در مجموعه سعدآباد تهران برگزار شد.
دو تفاهم‌نامه همکاری در زمینه‌های منابع آب و انرژی  بین وزارت نیروی جمهوری اسلامی ایران و وزارت زمین، زیر ساخت و حمل و نقل و وزارت تجارت، صنعت و انرژی کره‌جنوبی امضا شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این یادداشت تفاهم‌ها در حاشیه امضای 19 تفاهم‌نامه همکاری بین تهران و سئول در حضور روسای‌جمهوری اسلامی ایران و جمهوری کره جنوبی امضا شد که آیین امضای این اسناد دقایقی پیش در مجموعه سعدآباد تهران برگزار شد.
یادداشت تفاهم‌های همکاری در زمینه آب بین مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو و "کانگ هوين" وزیر زمین، زیر ساخت و حمل و نقل کره‌جنوبی امضا شد.
بر اساس این یادداشت تفاهم، زمینه‌های همکاری طرفین در 9 بخش شامل توسعه سیاست‌های درنظر گرفته شده در بخش منابع آب برای بهبود مصرف آب و ارتقای راندمان مدیریت آب، مدیریت هوشمند آب بر اساس فنآوری اطلاعات و ارتباطات، توسعه و بهره‌برداری و مدیریت منابع آب (در رابطه با سدها، سیستم‌های تأمین آب و نمک زدایی آب دریا)، تقویت مدیریت ایمنی سدها به‌منظور آماده سازی برای بارش‌های غیر طبیعی، زمین لرزه‌ها و تأسیسات فرسوده، ساماندهی رودخانه‌ها، استقرار استانداردهای مرتبط با فن‌آوری مدیریت آب، برنامه‌ریزی برای استقرار حکمرانی در مدیریت آب، آموزش و ظرفیت‌سازی برای مدیران منابع آب در نظر گرفته شده است.
همچنین در این مراسم یادداشت تفاهم در زمینه توسعه نيروي برق و صنايع جديد انرژی بین وزیر نیروی ایران و "جو هوانگ وان" وزیر تجارت، صنعت و انرژي جمهوري کره امضا شد.
طرفین در این تفام نامه توافق کردند در زمینه‌های نیروگاه‌های حرارتی با راندمان بالا، انتقال و توزیع نیروی برق، شبکه‌های هوشمند و اطلاعات و فن آوری مربوطه،  بهره‌وری انرژی، سیستم‌های ذخیره انرژی، انرژي‌های‌نو و تجدیدپذیر، همکاری در حوزه‌های فوق بین نهادهای مرتبط در دو کشور و انجام پروژه‌های مشترک در کشورهای ثالث همکاری دوجانبه داشته باشند.

 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر