بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1395/01/25 11:44:00
وزير نيرو در ملاقات با نخست وزير ارمنستان مطرح کرد:
آمادگی بخش خصوصی ایران برای حضور در پروژه‌های نیروگاهی ارمنستان
ظرفيت‌هاي بسيار گسترده‌اي براي همکاري بين دو کشور ارمنستان و ايران وجود دارد و در زمان تحريم‌ها عليه ايران، شرکت‌هاي ايراني تلاش کردند تا قابليت‌هاي خود را به نحو مطلوب افزايش دهند.
وزير نيرو در ملاقات با نخست وزير ارمنستان گفت: بخش خصوصی ایران آمادگی لازم را برای حضور پررنگ‌تر در پروژه‌های نیروگاهی کشور ارمنستان دارد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "حميد چيت‌چيان" شامگاه روز گذشته (سه‌شنبه) در ملاقات با "هوویک آبراهامیان" نخست وزير ارمنستان، با بيان اين مطلب گفت: هم‌اکنون صنعت برق ایران یک صنعت قدرتمند است و تمام ظرفيت‌های برق ایران توسط متخصصان ايراني در داخل طراحي و ساخته شده می‌شود.
وي افزود: ظرفيت‌هاي بسيار گسترده‌اي براي همکاري بين دو کشور ارمنستان و ايران وجود دارد و در زمان تحريم‌ها عليه ايران، شرکت‌هاي ايراني تلاش کردند تا قابليت‌هاي خود را به نحو مطلوب افزايش دهند، به‌طوريکه در 10 سال گذشته به‌طور متوسط سالانه سه هزار مگاوات به ظرفيت برق کشورمان اضافه شده است.
چيت‌چيان در خصوص نيروگاه برق‌آبي "مگري" گفت: شرکت‌هاي توانمند ايراني مي‌توانند اين کار را به‌خوبي انجام دهند و اين شرکت‌ها مورد حمايت دولت ايران هستند.
وزیر نیرو در مورد پروژه "آگارا" با بين اينکه مشکل خاصي در اين زمينه وجود ندارد، گفت: اين پروژه انجام خواهد شد و سعي مي‌کنيم تا ابتداي سال ميلادي  2017 آن را اجرايي کنيم تا ساکنين منطقه از اجرايي شدن پروژه استفاده کنند و در کميسيون بعدي نيز شاهد پيشرفت‌هاي بيشتري باشيم.
وزير نيرو حضور شرکت‌هاي ايراني در احداث نيروگاه‌هاي تجديدپذير و فتوولتائيک گفت: تلاش مي‌کنيم در مناقصه پايان سال میلادی که در ارمنستان برگزار خواهد شد، شرکت‌هاي ايراني حضور بيشتر داشته باشند.
"هوویک آبراهامیان" نخست وزير ارمنستان در این دیدار گفت: در دو سال اخير روابط بين دو کشور ارمنستان و ايران قوي‌تر شده و فعاليت مفيد کميسيون‌ها در کشور ضامن اين ادعا است.
وي خطاب به وزير نيروي کشورمان ادامه داد: با شناختي که از شما و وزير انرژي ارمنستان دارم، مطمئن هستم روابط دو کشور از سطح تشريفاتي بالاتر خواهد بود.
 

 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر