بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1395/02/05 17:10:00
هم‌زمان با امضای سندهای همکاری بین ایران و آفریقای جنوبی صورت گرفت؛
امضای یادداشت تفاهم مدیریت منابع آب بین ایران و آفریقای جنوبی
این یادداشت تفاهم یکی از هشت سند و یادداشت تفاهم همکاری است که بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آفریقای جنوبی و با حضور روسای جمهور دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه به امضا رسید.
یادداشت تفاهم با موضوع مدیریت منابع آب ظهر امروز (یکشنبه) با حضور وزیر نیرو و وزیر انرژی آفریقای جنوبی امضا شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این یادداشت تفاهم یکی از هشت سند و یادداشت تفاهم همکاری است که بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آفریقای جنوبی و با حضور روسای جمهور دو کشور برای توسعه روابط دوجانبه به امضا رسید.
اسناد و یادداشت تفاهم‌های همکاری بین تهران و پرتوریا روز یکشنبه توسط مقامات ارشد دو کشور و در حضور حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر "حسن روحانی" و "جاکوب زوما" امضا شد و مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو نیز این یادداشت تفاهم را در حضور "تینا جومت پترسون" وزیر انرژی آفریقای جنوبی امضا کرد.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه تجارت و صنعت، یادداشت تفاهم ایجاد کارگروه مشترک سرمایه‌گذاری، یادداشت تفاهم همکاری‌های کشاورزی، یادداشت تفاهم مدیریت منابع آب، یادداشت تفاهم همکاری‌های بیمه‌ای، یادداشت تفاهم تبادل اطلاعات مالی مربوط به پولشویی، یادداشت تفاهم بین پژوهشگاه صنعت نفت و پتروسا و برنامه همکاری در زمینه فرهنگ و هنر، اسنادی بودند که دو کشور برای شتاب بخشیدن به همکاری‌های دوجانبه، به امضا رساندند.
بر اساس این گزارش، مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو عصر روز (شنبه) وزیر انرژی آفریقای جنوبی در ساختمان ستادی وزارت نیرو دیدار کرده بود.
در این یادداشت تفاهم موضوع‌هایی همچون مدیریت یکپارچه منابع آب، مدیریت کیفیت آب و تصفیه و فرآوری آب، مدیریت تقاضای آب و استفاده کارآمد از آب، توسعه زیرساخت منابع آبی؛ تجهیزات و توسعه صنعتی/ کارخانجات یا ایستگاه‌های مربوطه؛ تحقیق و نوآوری در زمینه آب؛ و تجارت در زمینه فنآوری‌های آبی و تجهیزات صنعتی مربوط به فاضلاب به‌عنوان زمینه‌های همکاری در نظر گرفته شده است.


 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر