بخش برق
1394/12/14 13:45:53
با حضور وزیر نیرو انجام شد؛
امضای قرارداد همکاری بین "زیمنس" آلمان و گروه "مپنا"
این نسل از توربین کلاسF از پیشرفته‌ترین توربین‌های گازی است که در شرایط ایزو توان تولیدِ ۳۰۷ مگاوات با بازدهی حرارتی 40.1 درصد دارد.
قرارداد همکاری بین شرکت‌های مپنا و زیمنس آلمان برای ساخت توربین‌های کلاس F با حضور وزیر نیرو به امضای مدیران این دو شرکت رسید.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، این قرارداد همکاری شامگاه دیروز  (پنجشنبه) و در سومین روز از سفر مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران به امضای "عباس علی‌آبادی" مدیرعامل گروه مپنا و "یو کازر" مدیرعامل شرکت زیمنس رسید.
این در حالی است که پیش‌نویس این قرارداد روز چهارشنبه در جریان دیدار مهندس "حمید چیت‌چیان"، وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران و "زیگمار گابریل" وزیر اقتصاد و انرژی آلمان به امضای دو طرف رسیده بود.
بر طبق این قرارداد دو طرف نسبت به انتقال فن‌آوری ساخت توربین‌های کلاس F توافق کردند و با امضای این قرارداد پنج‌ساله، نخستین گام برای بومی‌سازی این توربین با نام تجاریSGT5-4000F برداشته می‌شود.
این نسل از توربین کلاسF  از پیشرفته‌ترین توربین‌های گازی  است که در شرایط ایزو توان تولیدِ ۳۰۷ مگاوات با بازدهی حرارتی 40.1 درصد دارد.
در روز آخر این سفر، وزیر نیرو امروز جمعه با هیئت مدیره آژانس انرژی تجدیدپذیر و صرفه‌جویی انرژی آلمان و همچنین اعضای گروه مشرکت آب آلمان دیدار می‌کند.
 
  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد/ سردبیر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر