بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1394/12/13 20:43:00
وزیر نیرو در جمع بازرگانان و فعالان اقتصادی آلمان:
قوانین شفافی برای حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی داریم/تمامی زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری در ایران فراهم است
ایران یک بازار بزرگ 80 میلیونی و در حال توسعه است که دسترسی بسیار خوبی به بازار 400 میلیون نفری منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی دارد، در زمان حاضر خدمات و تجهیزات ایران در صنعت آب و برق به حدود 40 کشور دنیا صادر می‌شود.
وزیر نیرو گفت: ایران دارای قوانین شفافی برای حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی است و تمامی زمینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در ایران فراهم است.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمید چیت‌چیان امروز (پنجشنبه) در سومین روز از سفر به آلمان در همایش اقتصادی ایران و برلین و نشست مشترک اعضای اتاق بازرگانی ایران و آلمان و فعالان اقتصادی دو کشور اظهار داشت: ایران و آلمان دارای سابقه طولانی روابط اقتصادی، تجاری و صنعتی هستند که بخشی از تکوین فرآیند توسعه صنعت در ایران مرهون همکاری با شرکت‌ها و موسسه‌های المانی است.
وی با بیان اینکه شرکت‌های آلمانی در ایران مورد احترام و اعتماد هستند، ادامه داد: در چند سال گذشته به دلیل اعمال  تحریم‌ها رکود اشکاری در روابط دو کشور ایجاد شد، اما اکنون زمینه‌های همکاری و بازگشت روابط تجاری و صنعتی به جایگاه قبلی از هر جهت فراهم است.
وزیر نیرو ادامه داد: ایران یک بازار بزرگ 80 میلیونی و در حال توسعه است که دسترسی بسیار خوبی به بازار 400 میلیون نفری منطقه خاورمیانه و آسیای مرکزی دارد، در زمان حاضر خدمات و تجهیزات ایران در صنعت آب و برق به حدود 40 کشور دنیا صادر می‌شود.
وزیر نیرو با بیان اینکه ایران در آستانه اجرای برنامه ششم توسعه خود است، گفت: در این برنامه پیش‌بینی شده است که رشد اقتصادی سالانه 8 درصد باشد، در این زمینه در صنعت برق باید طی این برنامه 26 هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی ایجاد شود که 5 هزار مگاوات از این ظرفیت مربوط به نیروگاه‌های تجدیدپذیر خواهد بود.
وی ادامه داد: توسعه شبکه‌های آب و فاضلاب، احداث تصفیه‌خانه‌های مختلف و همچنین سامانه‌های نمک‌زدایی از مهم‌ترین برنامه‌های در دست اجرا در طی این برنامه خواهد بود.
وزیر نیرو با بیان اینکه ایران دارای قوانین شفافی برای حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی است، ادامه داد: تمامی زیرساخت‌های لازم از جمله انرژی همچون برق، گاز طبیعی در سراسر ایران قابل دسترس سرمایه‌گذاران است و قابلیت‌ها و توانمندی‌های ایران با هیچ کشوری در منطقه قابل مقایسه نیست.
وی تصریح کرد: همه عوامل در ایران برای آغاز روابط تجاری، صنعتی و استراتژیک بلندمدت آماده است و از این رهگذر تمامی طرف‌های معامله منتفع خواهند بود.

 
  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد/ سردبیر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر