بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1394/12/11 17:08:23
به منظور امضاي یک قرارداد نیروگاهی؛
وزير نيرو عازم آلمان شد
وزير نيرو در اين سفر غير از امضاي قرارداد نیروگاهی و سخنراني در همايش همکاري‌هاي اقتصادي ايران و آلمان، از واحد توليد توربين‌هاي گازي، محل مرکز آموزشي و بخش GIS شرکت زيمنس بازديد خواهد کرد.
وزير نيرو به منظور امضاي یک قرارداد بزرگ مشارکت نیروگاهی در ایران و حضور در چند نشست تخصصی عصر امروز عازم آلمان شد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع‌رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "حميد چيت‌چيان" عصر امروز (سه‌شنبه) به‌منظور انجام نشست‌هایی با مقام‌های اقتصادی و سیاسی آلمان و با همراهی يک هيات اقتصادي متشکل از کارشناسان صنعت برق و بخش خصوصی به آلمان سفر می‌کند.
سفر وزير نيروي کشورمان به‌آلمان بنا به دعوت "زيگمار گابريل" معاون صدر اعظم و وزير اقتصاد و انرژي آلمان بوده است.
چيت‌چيان در اين سفر چهار روزه، غير از امضاي موافقت‌نامه و قرارداد همکاري بين زيمنس و مپنا در دوم مارس در شهر برلين که يک توافق بسيار خوب در زمينه توسعه همکاري‌هاي آب و برق بين ايران و آلمان خواهد بود، با "گابريل" معاون صدر اعظم و وزير اقتصاد و انرژي آلمان ملاقات خواهد کرد.
بر اساس اين گزارش، سخنراني در همايش همکاري‌هاي اقتصادي ايران و آلمان با برنامه‌ريزي اتحاديه‌هاي صنعتي و فدراسيون اتاق‌هاي بازرگاني و صنايع آلمان، حضور هيات اتاق بازرگاني ايران و ملاقات با هيات مديره آژانس انرژي تجديدپذير و صرفه‌جويي انرژي آلمان (دنا) و همچنين ملاقات با اعضاي گروه مشارکت آب آلمان از ديگر برنامه‌هاي وزير نيرو در این سفر خواهد بود.
وزير نيرو در ادامه سفر خود از محل مرکز آموزشي، بخش GIS  و واحد توليد توربين‌هاي گازي شرکت زيمنس بازديد خواهد نمود.
چيت چيان و هيات همراه، عصر جمعه (14اسفند) آلمان را به مقصد تهران ترک خواهد کرد.

 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر