بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1394/12/03 13:06:00
به‌منظور شرکت در اجلاس کميسيون همکاري‌هاي اقتصادي؛
وزير نيرو عازم سريلانکا شد
وزیر نیرو صبح امروز (دوشنبه) در راس یک هيات کارشناسي متشکل از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مدیران دولتی به منظور شرکت در يازدهمين نشست کميسيون همکاري‌هاي اقتصادي با سريلانکا و توسعه مشارکت دو کشور در زمینه آب و برق عازم اين کشور شده است.
وزير نيرو به‌منظور شرکت در اجلاس کميسيون همکاري‌هاي اقتصادي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري سريلانکا صبح امروز عازم این کشور شد.
به‌گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو(پاون)‌ مهندس "حميد چيت‌چيان" صبح امروز (دوشنبه) در راس یک هيات کارشناسي متشکل از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی و مدیران دولتی به منظور شرکت در يازدهمين نشست کميسيون همکاري‌هاي اقتصادي با سريلانکا و توسعه مشارکت دو کشور در زمینه آب و برق عازم اين کشور شده است.
بر اساس اين گزارش، وزير نيرو شامگاه وارد " کلمبو" پايتخت تجاري سريلانکا شده و روز آینده در اولین برنامه خود از پروژه احداث سد و نيروگاه چند منظوره "اوما اويا" بازديد خواهد کرد.
وي روز چهارشنبه پس از شرکت در آئين آغاز اجلاس يازدهم کميسيون مشترک همکاري‌هاي اقتصادي ايران و سريلانکا، با "بديع‌الدين" وزير صنعت و تجارت سریلانکا و مسئول کميسيون دیدار خواهد کرد و عصر همان روز با وزير اقتصاد و دارايي و وزير نيرو و انرژي‌هاي تجديدپذير این کشور ملاقات و گفت‌وگو خواهد کرد.
چيت‌چيان روز پنجشنبه پس از شرکت در آئين امضاي سند يادداشت تفاهم همکاري اجلاس، ‌با "رئوف حکيم" وزير آب و شهرسازي سريلانکا ديدار کرده و عصر همان روز سریلانکا را ترک خواهد کرد.
در اين سفر، هياتي از کارشناسان وزارت نيرو، وزارت امور خارجه، سازمان توسعه و تجارت، بانک توسعه صادرات ايران، صندوق ضمانت صادرات ايران، وزارت نفت، سازمان استاندارد، بانک مرکزي، رياست جمهوري، وزارت دادگستري،‌ اتاق بازرگاني، شرکت فراب، شرکت مپنا، شرکت صانير و نمايندگاني از بخش خصوصي وزير نيرو را همراهي خواهند کرد.  

 
  • خبرنگار: علی اکبر ذاکری
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر