بخش آب و فاضلاب
1390/12/17 09:47:00
وزیر نیرو خبر داد:
اجرای شبکه فاضلاب در 220 شهر
به دلیل این که اعتبار مناسبی برای این بخش تامین نشده است، مقداری عقب ماندگی از برنامه داریم هر چند که در دولت نهم و دهم اعتبار این بخش دو برابر شده است اما باید بیش از این توجه شود.
 وزیر نیرو از اجرای طرح شبکه فاضلاب در 220 شهر کشور خبر داد و گفت: این وزارتخانه تلاش دارد اعتبار بیشتری برای بخش فاضلاب جذب کند تا بتواند طبق برنامه، اجرای شبکه فاضلاب در 220 شهر کشور را به پایان برساند. 
به گزارش پایگاه خبری وزارت نیرو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، مهندس "مجید نامجو" اظهار داشت: ساخت شبکه ها و تصفیه خانه های فاضلاب مدت زیادی نیست که در کشور آغاز شده است اما در بیش از 220 شهر، طرح های فاضلاب با هدف جلوگیری از آلودگی زیست محیطی، استفاده از پساب های تولید شده برای بخش صنعت و کشاورزی و بازیافت آب مصرفی در حال اجراست. 
وی افزود: با ایجاد تصفیه خانه و شبکه های فاضلاب گردش کاری و اقتصادی هم به وجود خواهد آمد. 
نامجو خاطرنشان کرد: به دلیل این که اعتبار مناسبی برای این بخش تامین نشده است، مقداری عقب ماندگی از برنامه داریم هر چند که در دولت نهم و دهم اعتبار این بخش دو برابر شده است اما باید بیش از این توجه شود. 
وزیر نیرو درباره نحوه مشارکت مردم در اجرای این طرح ها گفت: مردم به دو شکل می توانند در طرح های فاضلابی شرکت کنند. یکی این که انشعاب بخرند که این پول انشعاب در حوزه سرمایه گذاری مصرف می شود. 
وی ادامه داد: افزون بر این، شورای شهرها با استفاده از قوانین موجود اجازه دارند یک سری عوارض را برای توسعه زیرساخت های شهری وضع کنند که درباره اجرای طرح های فاضلاب در برخی از شهرها شوراها وارد عمل شده و عوارضی وضع کرده اند که مختص سرعت بخشیدن به پروژه های فاضلاب است تا این که این طرح ها با سرعت بیشتری اجرا شود و در خدمت مردم قرار گیرد.
  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah