بخش عمومي
1391/03/21 13:14:00
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو خبر داد:
انتشار 250 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت صنعت آب و برق در سال 91
در ادامه عملیات انتشار اوراق مشارکت سال 90 نیز مرحله دوم این اوراق از ابتدای سال جاری تاکنون به میزان 16 هزار میلیارد ریال عرضه شده که با استقبال قابل توجهی مواجه شده است.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو از انتشار 250 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت صنعت آب و برق در سال جاری خبر داد.
مهندس "رضا انجم شعاع" روز یکشنبه (امروز) در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری صنعت آب و برق از ظرفیت های قانون بودجه 91، اظهار داشت: در قانون بودجه سال 91 ظرفیت های خوبی برای وزارت نیرو پیش بینی شده است. 
وی اعلام کرد: تعداد 55 بند از قانون بودجه به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم با صنعت آب و برق سرو کار دارد که تعدادی از این بندها از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.
وی سپس با اشاره به بودجه صنعت آب و برق در سال 90، گفت: در سال گذشته حدود 52 هزار میلیارد ریال برای صنعت آب و برق و فاضلاب در نظر گرفته شده بود ضمن آنکه افزون بر 100 هزار میلیارد ریال از ظرفیت های پیش بینی شده در این قانون بهره مند شدیم و بیش از 66 هزار میلیارد ریال از بدهی های شرکت های زیر مجموعه به شبکه بانکی کشور تسویه شد.
انجم شعاع اضافه کرد: واگذاری و فروش اموال که باید 95 درصد آن برای تکمیل طرح های نیمه تمام و 5 درصد مابقی در خود سازمان هزینه شود، در قانون بودجه سال 91 مانند سال گذشته عملیاتی و اجرایی خواهد شد.
وی در خصوص فروش اوراق مشارکت اضافه کرد: در قانون بودجه سال جاری انتشار 250 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی پیش بینی شده است که امکان انتشار 150 هزار میلیارد ریال آن با تضمین شرکت ها و 50 هزار میلیارد ریال با تضمین دولت بر اجرای طرح های عمرانی وجود دارد که وزارت نیرو برنامه ریزی های لازم را برای استفاده حداکثری از این منابع به عمل آورده است.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو ادامه داد: در ادامه عملیات انتشار اوراق مشارکت سال 90 نیز مرحله دوم این اوراق از ابتدای سال جاری تاکنون به میزان 16 هزار میلیارد ریال عرضه شده که با استقبال قابل توجهی مواجه شده است.
وی افزود: امسال در کنار اوراق مشارکت وزارت نیرو، اوراق صکوک اجاره و اوراق استصناع و دیگر اوراق قابل فروش در بازار سرمایه، می تواند به عنوان مکملی در کنار اوراق مشارکت قرار گیرد که ظرفیت قابل توجهی خواهد بود.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزارت نیرو همچنین از دو برابر شدن حجم اعتبار استانی شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو خبر داد و گفت: سهم صنعت آب و برق و فاضلاب به علت شمار بالای طرح های ملی استانی، افزایش پیدا کرده و دو برابر شده که لازم است مدیران استانی در این خصوص همکاری های لازم را با استانداران و مدیران مربوطه به عمل آورند.


  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah