بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1394/10/02 15:20:00
نتیجه دومین روز سفر وزیر نیرو به ارمنستان؛
اتصال شبکه‌های برق 4 کشور ایران، روسیه، گرجستان و ارمنستان
مهندس "حمید چیت چیان" وزیر نیرو امروز در دومین روز از سفر خود به ارمنستان در نشست چهارجانبه کشورهای ایران، روسیه، گرجستان و ارمنستان حضور یافت و مهم‌ترین نتیجه این نشست تصمیم اعضا برای سنکرون کردن شبکه برق این کشورها به همدیگر تا اوایل سال 2019 است.
شبکه‌های برق 4 کشور ایران، روسیه، گرجستان و ارمنستان تا سال 2019 به همدیگر متصل می‌شود.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو امروز در دومین روز از سفر خود به ارمنستان در نشست چهارجانبه کشورهای ایران، روسیه، گرجستان و ارمنستان حضور یافت و مهم‌ترین نتیجه این نشست تصمیم اعضا برای سنکرون کردن شبکه برق این کشورها به همدیگر تا اوایل سال 2019 است.
بر اساس این گزارش، مهم‌ترین پیش‌نیاز انجام این طرح، احداث شبکه برق ایران و ارمنستان است که مقرر شد برنامه‌ریزی لازم برای این کار بین مقام‌های دو کشور صورت گیرد.
در ادامه این سفر و از ساعت 14 امروز سيزدهمين کميسيون مشترک اقتصادی جمهوري اسلامي ايران و جمهوري ارمنستان آغاز شده است.
در این نشست مهندس "حمید چیت چیان" وزیر نیرو،  مهندس "هوشنگ فلاحتیان" معاون برق و انرژی وزیر نیرو، مهندس "همایون حائری" رئیس مرکز پشتیبانی صنعت آب و برق و توسعه صادرات و شماری از نمایندگان دستگاه‌ها از سوی ایران و وزرای انرژی و امور خارجه و سفیر ارمنستان در ایران حضور داشتند.
نشست‌های کارشناسی از روز سه شنبه برای مذاکره در خصوص بررسی بندهای پیشنهادی آغاز شده بود.
پس از این نشست قرار است مهندس "حمید چیت‌چیان" وزیر نیرو شامگاه امروز با "هویک آبراهامیان" نخست وزیر ارمنستان دیدار کند و فردا نیز با "سرژ سرکیسیان"، رئیس‌جمهور ارمنستان دیدار خواهد کرد.
همچنین صبح فردا (پنجشنبه) قرار است یادداشت تفاهم اجلاس سیزدهم کمیسیون مشترک دو کشور امضا شود که پیش‌بینی می‌شود این یادداشت‌ها در دو بخش محیط زیستی و پژوهشگاه نیر به امضا برسد.
  • خبرنگار: امیر جعفری آزاد/ سردبیر
  • منتشر کننده: امیر جعفری آزاد/ سردبیر