بخش آب
1391/10/11 14:56:00
سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نيرو:
بخش خصوصي بايد در تصميم گيري‌هاي دولت مشاركت كند
تعرفه آب بايد به‌ گونه‌اي تصحيح شود كه سرمايه‌ گذار و صنعتگر بتوانند وارد عرصه شوند.

سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نيرو گفت: بخش خصوصي بايد در تصميم گيري‌هاي دولت شركت كند.
به گزارش پايگاه اطلاع‌ رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "عليرضا دائمي" امروز (دوشنبه) در نشستي با حضور نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و بخش خصوصي كه در حاشيه آخرين روز  هشتمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب برگزار شد، افزود: بايد فضاي كسب و كار به گونه اي باز شود كه بخش خصوصي در تصميم‌گيري‌هاي دولت مشاركت كند.
وي با بیان اينکه تعرفه آب بايد به‌ گونه‌اي تصحيح شود كه سرمايه‌ گذار و صنعتگر بتوانند وارد عرصه شوند، از نماينگان مجلس خواست كه براي اصلاح تعرفه قيمت آب تصميم‌گيري كنند.
دائمي با بیان اينكه صنايع، پيمانكاران و مشاوران بايد به دولت و مجلس نزديك شوند، ادامه داد: مشاوران بايد براي دفاع از منافع خود در تصميم‌گيري‌هاي دولتي مشاركت كنند.
سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نيرو در ادامه تصريح كرد: وزارت نيرو تلاش كرده است تا از فاينانس داخلي، خارجي، تهاتر دارايي‌ها و فروش اوراق مشاركت اضافه بر اعتبار عمومي استفاده كند و از ابتداي سال جاري تاكنون 40 هزار ميليارد ریال اوراق مشاركت توسط وزارت نيرو به فروش رسيده است و از هر پنج منبع تامين اعتبار و پول استفاده شده است.
در ادامه اين نشست، نمايندگان بخش خصوصي به بيان مشكلات و چالش‌هاي خود در صنعت آب و فاضلاب پرداختند.
اصلاح سامانه مناقصه ها، ضرورت حمايت از بخش خصوصي براي ايجاد اشتغال، رفع مشكل تامين ارز براي پروژه‌ها، حمايت دولت و مجلس از صدور خدمات فني و مهندسي، توجه ويژه به عرصه پژوهش و تحقيق و پرداخت به موقع مطالبه های مشاوران پروژه‌ها از جمله مسايل مطرح شده توسط نمايندگان بخش خصوصي در اين نشست بود.
همچنين ارایه دادن تسهيلات ارزان‌ قيمت، ايجاد اعتبار لازم براي اجراي پروژه ها، وصول مطالبه ها، اقدام عاجل براي تعديل قراردادها با توجه به نوسان های قيمت ارز و گشايش اعتبار داخلي از ديگر موارد مطرح شده در این نشست توسط نمايندگان بخش خصوصي بود.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah