بخش آب
1391/10/11 18:06:00
رییس کمیته فنی هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب:
فضای رقابتی نمایشگاه امسال مناسب و سازنده بود
برگزاری این دوره از نمایشگاه دارای شاخصه های ممیزه ای بود که آن را از دوره های پیشین متمایز کرد که از آن جمله می توان به رشد 15 درصدی حضور شرکت های داخلی، ارتقای کیفی کالاهای داخلی و ارایه دستاوردهای نوین در حوزه های الکترونیک و دیجیتال اشاره کرد.

رییس کمیته فنی هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب گفت: نمایشگاه امسال به دلیل حضور قابل توجه شرکت های فعال در این صنعت، از فضای رقابتی بسیار مناسب و سازنده برخوردار بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "علی اصغر قانع" عصر امروز (دوشنبه) در آیین پایانی هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، اظهار داشت: از رهگذر این فضای رقابتی، می توان به آینده تولید داخلی و تامین تجهیزات مورد نیاز در کشور امیدوار بود.
وی با بیان اینکه خدمت رسانی در حوزه گسترده آب که با تداوم و استمرار حیات مادی و مهنوی انسان عجین شده است، خدمتی پرافتخار و مقدس است، ابراز امیدواری کرد: فعالان این صنعت در کنار پاسداری از این نعمت بی بدیل الهی و همگام با شعار این دوره از نمایشگاه "آب، سرمایه همگانی؛ محور تولید ملی"، ساختارها و فرآیندهای لازم در جهت انجام این خدمت را ارتقا بخشند.
به گفته قانع، نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، بستر مناسبی برای رایزنی، تبادل نظر و اتخاذ رویکردهای آسیب شناسانه فراهم آورده است که از این طریق، می توان نیازهای فنی و نرم افزاری این صنعت را مشخص کرد و رفع موانع احتمالی را در اولویت های کاری قرار داد.
وی سپس با اشاره به هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، اظهار داشت: برگزاری این دوره از نمایشگاه دارای شاخصه های ممیزه ای بود که آن را از دوره های پیشین متمایز کرد که از آن جمله می توان به رشد 15 درصدی حضور شرکت های داخلی، ارتقای کیفی کالاهای داخلی و ارایه دستاوردهای نوین در حوزه های الکترونیک و دیجیتال اشاره کرد.
رییس کمیته فنی هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب سپس گفت: در این دوره، به منظور ارزیابی بهتر و مقایسه نحوه حضور شرکت ها در نمایشگاه، در کنار تفکیک شرکت کنندگان در چهار بخش تولیدکنندگان، مشاوران، پیمانکاران و شرکت های خارجی، تلاش شد مولفه های اصلی ارزیابی و داوری به صورت شایسته ای مورد توجه قرار گیرد.
وی طراحی و چیدمان غرفه، بهره گیری از ابزارهای آموزشی و ارتباطی، ارایه دستاوردهای نوین در حوزه های دیجیتال و الکترونیک، شیوه پاسخگویی به بازدیدکنندگان، دستیابی به استانداردهای بین المللی، میزان و نحوه اطلاعات و داده های ارایه شده در غرفه و نوآوری ها و ابتکارهای نوین را ازجمله مولفه های مهم ارزیابی و داوری برای انتخاب شرکت های برتر در این دوره از نمایشگاه برشمرد.  
قانع افزود: نکته ای که در این زمینه باید به آن توجه کرد، اینکه به دلیل ارتقای کیفی حضور شرکت ها و افزایش قابل توجه تولیدات، امر قضاوت و ارزیابی برای کمیته فنی چندان کار ساده ای نبود به گونه ای که در جریان ارزیابی ها، اختلاف امتیاز شرکت ها بسیار به هم نزدیک بود.
رییس کمیته فنی هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در پایان به نمایندگی از سوی اعضای این کمیته از تلاش های تمام دست اندرکاران برگزاری این رویداد بین المللی و شرکت ها و موسسه های دولتی و خصوصی که در آن به صورت شایسته ای حضور یافتند و ارزیابان که امکان این قضاوت را فراهم آوردند، قدردانی و ابراز امیدواری کرد: در پرتو بهره گیری از دانش، تخصص و ظرفیت های داخلی و تشریک مساعی تمامی فعالان صنعت در راستای عمل به شعار تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، شاهد بالندگی و توسعه این صنعت در آینده نزدیک باشیم.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده بود، پس از چهار روز عصر امروز (دوشنبه) به کار خود پایان داد.

  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah