بخش آب
1391/10/11 16:29:00
مشاور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا:
صنعت آب ایران در سطح منطقه و جهان حرف های زیادی برای گفتن دارد
صنعت آب ایران در سطح منطقه سرآمد است و در سطح جهان و مجامع بین المللی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.

مشاور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: صنعت آب کشور در سطح منطقه و جهان حرف های زیادی برای گفتن دارد.
مهندس "خلیل آقایی" امروز (دوشنبه) در جریان چهارمین و آخرین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با اشاره به حضور پررنگ و قوی بخش خصوصی در این نمایشگاه، ابراز امیدواری کرد: با مداومت در برگزاری این نمایشگاه، فضایی پر ثمر برای صنعت آب کشور ایجاد شود.
وی درخصوص حضور شرکت های خصوصی در نمایشگاه هشتم، گفت: شرکت های خصوصی حضور فعالی در این نمایشگاه داشتند اما محدودیت های مالی و اقتصادی شرکت ها به ویژه در یک سال اخیر، اندکی مشکلات و مسایل آنها را بیشتر کرده است.
وی تصریح کرد: تلاش وزارت نیرو باید بر حل مشکلات بخش خصوصی باشد تا رونق نمایشگاه و تولید داخلی و حضور شرکت ها در بازارهای داخلی و خارجی بیشتر و بهتر شود.
آقایی ادامه داد: برنامه و تدبیر وزارت نیرو به صورت متحد و متفق برای کمک به بخش خصوصی است و مشکلات گریبان گیر کشور در بعد اقتصادی است که خاص وزارت نیرو نیست.
وی مشکلات را در دو بخش مربوط به تحریم و بخشی مربوط به مسایل داخلی و پشتیبانی و حمایت هایی که باید توسط سازمان ها و دستگاه های دیگر صورت گیرد، عنوان کرد و گفت: ایده، فکر و برنامه حمایت جدی وزارت نیرو در حمایت از بخش خصوصی محکم، قوی و پابرجاست و همه تلاش دست اندرکاران در حوزه آب در این راستاست اما مشکلاتی نیز وجود دارد که فراتر از وزارت نیرو است.
مشاور معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا اظهار داشت: باید از سرمایه گذاران صنعت آب و فاضلاب حمایت کرد زیرا این صنعت، صنعتی قوی است که می تواند به صنایع دیگری مانند نفت، انرژی و کشاورزی هم کمک کند.
وی گفت: پس از انقلاب، رونقی که در این بخش دیده شده، در مقایسه با پیش از انقلاب مقایسه صفر تا 100 است و هرچه حمایت از این مجموعه بیشتر شود، عاقبت و آینده کشور در صنعت آب و برق تضمین و تامین است.
وی بخش خصوصی را از بعد نیروی انسانی و تجهیزات بسیار قوی، فعال و توانمند دانست و گفت: این صنعت روز به روز مدرن تر شده و امکانات و تجهیزات نوین را می سازد و بخش دولتی باید بیشتر تلاش کند و حمایت و پشتیبانی خوبی را از این بخش داشته باشد.
وی حضور بخش خصوصی در نمایشگاه را در ابعاد مختلف مطالعاتی، فنی، مهندسی، علمی، دانش های نوین و اجرا موفق دانست و گفت: صنعت آب ایران در سطح منطقه سرآمد است و در سطح جهان و مجامع بین المللی نیز حرف های زیادی برای گفتن دارد.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده بود، پس از چهار روز عصر امروز (دوشنبه) به کار خود پایان داد.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah