بخش آب
1391/10/11 20:17:00
همزمان با هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب صورت گرفت؛
استقبال بالای علاقه مندان از نمایشگاه داناب
در این نمایشگاه، دستاوردهای اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب(داناب) برای دانش آموزان مقطع راهنمایی سراسر کشور در سال تحصیلی 91 – 1390 به نمایش گذاشته شده است.

نمایشگاه طرح داناب در هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تأسیسات آب و فاضلاب ایران با استقبال قابل توجه بازدیدکنندگان رو به رو شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، در این نمایشگاه که روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری همزمان با هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، دستاوردهای اجرای طرح ملی دانش آموزی نجات آب (داناب) برای دانش آموزان مقطع راهنمایی سراسر کشور در سال تحصیلی 91 – 1390 به نمایش گذاشته شد.
در کنار متخصصان صنعت آب و گروه های دانش آموزی که بازدیدکنندگان اصلی این نمایشگاه بودند، سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو؛ مدیرعامل، معاونان، مدیران و کارشناسان شرکت مدیریت منابع آب ایران؛ مدیران کل وزارت نیرو؛ مدیران عامل شرکت های آب منطقه ای، آبفا و آبفار؛ مسئولانی از معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش و سازمان آموزش و پرورش استان خراسان رضوی؛ مدیران و برنامه سازان صدا و سیما از جمله بازدیدکنندگان این نمایشگاه بودند.
مهندس "علیرضا دائمی" سرپرست معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، در بازدید از نمایشگاه داناب، اجرای این طرح را اقدامی مهم و زیربنایی برای ارتقای آگاهی های عمومی درباره آب دانست.
مهندس "محمد حاج رسولیها" مشاور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز در بازدید از نمایشگاه، به اجرای موفق طرح دانش آموزی نجات آب (داناب) از سوی روابط عمومی های شرکت های آب منطقه ای در بیشتر استان های کشور اشاره کرد و گفت: این نخستین بار بود که بخش آب کشور، یک کار آموزشی تخصصی و هدفمند را بر روی یک گروه مشخص اجرا کرد که با وجود همه مشکلات و محدودیت های مالی و بودجه ای، خوشبختانه آثار بسیار خوبی به جا گذاشته است.
"محمد پیرعلی" مشاور وزیر و مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو نیز در این نمایشگاه گفت: طرح دانش آموزی نجات آب (داناب)، یکی از موضوع هایی است که قابلیت ارایه دستاوردهای نو و آثار جدید را داراست.
در نمایشگاه طرح داناب، افزون بر کالاها و اقلام آموزشی تولید شده برای آموزش دانش آموزان درباره آب، آثار دانش آموزان آموزش دیده در این طرح شامل نقاشی، روزنامه دیواری، مقاله های علمی، ماکت و کاردستی و دیگر ابداع های علمی و هنری از استان های مختلف کشور به نمایش گذاشته شد.
یکی از دستاوردهای جالب توجه این طرح که در نمایشگاه مورد استقبال گسترده ای واقع شد، ابتکاری به نام "گلدان فتیله ای" بود که از سوی دانش آموز 12 ساله ای به نام "محسن انصاری"، ساکن روستای وفس از توابع شهرستان کمیجان در استان مرکزی، طراحی و اجرا شده است.
محسن انصاری درباره گلدان فتیله ای گفت: ما براساس آموزش هایی که در طرح داناب فرا گرفته ایم، به صورت گسترده با همکلاسی ها‌، هم محلی ها و اهالی روستا درخصوص مصرف بهینه آب صحبت می کنیم و به دنبال جلب نظر مردم برای کاهش مصرف بی رویه آب هستیم.
وی افزود: خواست عمومی از ناجیان آب،‌ فرهنگ سازی و توجیه اقشار جامعه برای کاهش مصرف بی رویه و اصلاح الگوی مصرف آب است.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده بود، پس از چهار روز عصر دوشنبه (امروز) به کار خود پایان داد.

  • خبرنگار: ابراهيم عبدالله زاده
  • منتشر کننده: fallah