بخش آب
1391/10/11 15:33:00
قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل خبر داد:
حضور فعال صنعت آب ایران در پروژه های بین المللی
در زمان حاضر، ایران در صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب به موفقيت هاي قابل توجهی دست يافته است به طوري كه امروز ما اين توانمندي ها را به كشورهاي زيادي از جمله سريلانكا، تاجيكستان، عراق، پاكستان، ارمنستان و ... صادر مي كنيم.

قائم مقام وزير نيرو در امور بين الملل از حضور فعال و پرشمار صنعتگران آب جمهوری اسلامی ایران در پروژه های بین المللی خبر داد.
مهندس "اسماعيل محصولي" امروز (دوشنبه) در جریان چهارمین و آخرین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: در زمان حاضر، ایران در صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب به موفقيت هاي قابل توجهی دست يافته است به طوري كه امروز ما اين توانمندي ها را به كشورهاي زيادي از جمله سريلانكا، تاجيكستان، عراق، پاكستان، ارمنستان و ... صادر مي كنيم.
وی افزود: امروز صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب كشور به توانمندي هاي بالايي دست يافته و با داشتن متخصصان پرتوان خود، نه تنها نياز داخل بلكه پاسخگوي نياز بازار بين الملل نيز است.
وي با بیان اينكه در زمان حاضر شركت هاي ايراني فعاليت هاي گسترده اي در خارج از كشور دارند، گفت: صنعت آب و آب و فاضلاب كشور داراي پتانسيل بسيار خوبي است و مطمئنا به زودي به موفقيت ها بيشتري دست خواهد يافت و صنعتگران داخلی هيچ گونه مشكل و محدوديتي براي تامين نيازهاي اين صنعت ندارند.
محصولي ادامه داد: امروز مي توانيم ادعا كنيم كه به جز چهار تا پنج درصد، سایر تجهيزات آبي در داخل كشور و توسط متخصصان و صنعتگران كشور ساخته مي شود كه اين موضوع افتخاري براي كشور است.
وي با اشاره به برخي از ظرفيت هاي صنعت آب كشور، گفت: بیشتر زيرساخت هاي صنعت آب در كشور تامین می شود  و در زمان حاضر، 48 ميليارد مترمكعب ظرفيت ذخيره سازي آب در كشور احداث شده است و توانسته ايم آب شرب بهداشتی درصد بالايي از جمعيت كشور را تامين كنيم.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده است، پس از چهار روز امروز (دوشنبه) به کار خود پایان می دهد.

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah