بخش آب
1391/10/11 14:54:00
مشاور عالی وزیر نیرو:
مطالبه ها مانع همکاری بخش خصوصی با وزارت نیرو نشده است
جاي قدردانی دارد كه برخي از شركت هاي حاضر در نمايشگاه صنعت آب با وجود مطالبه هایی كه از دولت دارند، بدون در نظر گرفتن اين موضوع بسيار خوب حاضر شده اند و كار خود را انجام مي دهند.

مشاور عالی وزیر نیرو گفت: بخش خصوصی با وجود مطالبه ها از دولت، همچنان به همکاری خود با وزارت نیرو ادامه می دهد.
مهندس "حميد چيت چيان" امروز (دوشنبه) در جریان چهارمین و آخرین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: صنعت آب و برق در سال جاري شرايط سخت مالي را تجربه مي كند اما با اين شرايط، در نمايشگاه صنعت آب شاهد رشد حضور شرکت های داخلی هستيم و بايد از صاحبان این صنعت قدردانی كرد كه با وجود اين شرايط، کالاهای متنوعي را تولید و عرضه کرده اند.
وي افزود: در اين نمايشگاه، کالاها و روش هاي جديد با ویژگی ها و كيفيت هاي برتر ارايه شده است كه اين نشاندهنده يك صنعت پوياست.
وي تصریح کرد: وزارت نیرو بايد قدر صنعتگران خود چه در بخش آب و يا در بخش برق را بداند و از آنها پشتيباني كند.
وي گفت: جاي قدردانی دارد كه برخي از شركت هاي حاضر در نمايشگاه صنعت آب با وجود مطالبه هایی كه از دولت دارند، بدون در نظر گرفتن اين موضوع بسيار خوب حاضر شده اند و كار خود را انجام مي دهند.
وي گفت: در صنعت آب و برق آنچنان پويايي وجود دارد كه نياز است كارشناسان، پيمانكاران و صنعتگران به طور مرتب با يكديگر ارتباط موثر داشته باشند و برگزاري سالانه نمایشگاه به اين ارتباط كمك مي كند.
وي ادامه داد: مديران شركت ها و كارشناسان و مديران وزارت نيرو حتما بايد با يك نگاه دقيق اين نمايشگاه را بازديد كنند و سخنان صاحبان صنايع را بشنوند و با کالاهای جديد كه توليد شده است، آشنا شوند تا به كارايي صنعت، كاهش هزينه و ارتقاي كيفيت كمك كنند.
وي اضافه كرد: با وجود تحريم ها، ساخت داخل با قوت بسيار زيادي پيش رفته است که البته اين تلاش ها كافي نيست و كشور بايد سرمايه گذاري هاي لازم را انجام دهد و با حمايت وزارت نيرو از اين صنعتگران، بتوانيم سطح کمی و کیفی توليد داخل را افزايش دهيم.
وي درخصوص پشتيباني هاي وزارت نيرو از اين صنعتگران، گفت: اين حمايت بايد در بخش پژوهش هاي كاربردي باشد زيرا توان صنايع تا اين حد نيست كه اين پژوهش ها را به تنهايي انجام دهند و بايد بنگاه هاي اقتصادي در زمینه اجرای پژوهش هاي توسعه اي، حمایت كنند.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده است، پس از چهار روز امروز (دوشنبه) به کار خود پایان می دهد.

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah