بخش آب
1391/10/11 12:05:00
برای نخستین بار صورت گرفت؛
صادرات شیرهای کشویی 500 میلیمتری به ایتالیا و هلند
شیرهای کشویی در این اندازه برای نخستین بار است که توسط تولید کنندگان داخلی به اروپا صادر می شود.

مدیرعامل شرکت صنایع هفتم تیر اصفهان گفت: برای نخستین بار در کشور، شیرهای کشویی 500 میلیمتری این شرکت به کشورهای ایتالیا و هلند صادر می شود.
"مجید سرابی" امروز (دوشنبه) در جریان چهارمین و آخرین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، افزود: شیرهای کشویی در این اندازه برای نخستین بار است که توسط تولید کنندگان داخلی به اروپا صادر می شود.
وی اظهار داشت: این محصول به منظور قطع و وصل جریان های عبوری در خطوط انتقال آب و همچنین تاسیسات صنعتی و ساختمانی استفاده می شود.
وی ادامه داد: در این شیر از زبانه لاستیکی G2 که در نسل جدید شیرهای کشویی به کار می رود، استفاده شده است که افزون بر فرسودگی کمتر، در زمان انجام عملیات اجرایی از سرعت عمل بالاتری برخوردار است.
سرابی با استقبال از برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، این رویداد را بستری برای شکوفایی استعدادهای مبتکران و تولیدکنندگان داخلی دانست و گفت: این نمایشگاه فرصت خوبی است تا دانش فنی شرکت های داخلی در فضایی رقابتی و سالم در معرض دید پژوهشگران، صنعتگران و مصرف کنندگان این حوزه قرار گیرد.
مدیرعامل شرکت صنایع هفتم تیر اصفهان در پایان خواستار برنامه ریزی دانشگاه ها و مراکز علمی برای انجام بازدیدهای تخصصی از نمایشگاه شد و افزود: با توجه به اینکه دستاوردهای شرکت های داخلی در صنعت آب و فاضلاب از نظر کیفی و فنی قابلیت رقابت با بهترین کالاهای تولید شده در سطح جهان را داراست، شایسته است از این ظرفیت توسط مراکز علمی و سایر نهادها استفاده بیشتری شود.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده است، پس از چهار روز امروز (دوشنبه) به کار خود پایان می دهد.
 

  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah