بخش آب
1391/10/11 13:23:00
با تلاش مهندسان ایرانی محقق شد؛
تولید لجن خشک در صنعت فاضلاب کشور
دستگاه فیلترپرس صفحه ای تا پیش از این در صنایع غذایی و معدن استفاده می شد اما به همت مهندسان ایرانی در سال های اخیر در صنعت آب و فاضلاب کشور نیز به کار می رود.

مدیرعامل شرکت سازنده توربین دار از بومی سازی فناوری تولید لجن خشک در صنعت فاضلاب کشور با ساخت دستگاه فیلترپرس صفحه ای برای نخستین بار توسط این شرکت خبر داد.
مهندس "عظیم عظیمی نژاد" امروز (دوشنبه) در جریان چهارمین و آخرین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: دستگاه فیلترپرس صفحه ای تا پیش از این در صنایع غذایی، معدن، نفت و گاز و پتروشیمی استفاده می شد اما به همت مهندسان ایرانی در سال های اخیر، در صنعت آب و فاضلاب کشور نیز طراحی و اجرا شده است.
وی با بیان اینکه این دستگاه، خشک کردن لجن مازاد را در صنعت آب و فاضلاب با قابلیت های بیشتری نسبت به روش های گذشته ارایه می کند، هزینه ساخت و تولید آن را در مقایسه با نمونه مشابه خارجی، پایین تر خواند.
وی در پایان با گلایه از اینکه وصول مطالبات از شرکت های دولتی با تاخیر انجام می شود، ابراز امیدواری کرد: با مدیریت صحیح وزارت نیرو و نگاه مثبت آن به شرکت های خصوصی، تولیدکنندگان بتوانند با تمایل بیشتری جذب این صنعت بزرگ شده و به تولید داخل کمک کنند. 
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده است، پس از چهار روز امروز (دوشنبه) به کار خود پایان می دهد.

  • خبرنگار: سید بهنام اخوت پور
  • منتشر کننده: fallah