بخش آب
1391/10/11 11:49:00
مديرعامل یک شرکت مهندسي اعلام کرد:
ایران در جمع 5 کشور صاحب فناوری تولید مواد نانو جاذب بیولوژیک
بسترهاي رشد بيولوژيک به صورت ثابت، متحرک و نيمه متحرک شامل هشت اختراع است که در تصفيه خانه هاي فاضلاب براي ارتقاي اين تاسيسات کاربرد دارد.

مديرعامل شرکت مهندسي نوآوران پاکان قطره گفت: با اختراع‌ بسترهاي رشد بيولوژيک توسط این شرکت، ايران به جمع پنج کشور برتر جهان در فناوري تولید مواد نانو جاذب بيولوژيک پيوست.
"غلامرضا محمودی" امروز (دوشنبه) در جریان چهارمین و آخرین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، با بیان آنکه بسترهاي رشد بيولوژيک به صورت ثابت، متحرک و نيمه متحرک شامل هشت اختراع است، افزود: اين بسترها در تصفيه خانه هاي فاضلاب براي ارتقاي اين تاسيسات کاربرد دارد.
وی با اشاره به جايگزيني اين بسترها به جاي روش قديمي و استفاده از روش هاي نوين، اظهار داشت: اين روش بسيار پيشرفته است و امروزه در کشورهاي توسعه يافته کاربرد دارد.
وي اضافه کرد: اين روش داراي بازدهي بالا و تامين کننده استانداردهاي زيست محيطي است.
محمودي اين شرکت را تنها توليد کننده زلالساز سوپر لاملا معرفي کرد و ادامه داد: زلالساز سوپر لاملا يک محصول راهبردی براي کشورهاي در حال توسعه است زيرا امروزه بحران آب بسيار جدي بوده و اين محصول قادر است 5 تا 10 درصد از تلفات تصفيه خانه ها را کاهش دهد و اين رقم بسيار بالاست.
وي ویژگی هاي این محصول در مقایسه با نمونه های مشابه خارجي را خاصيت خودشستشويي، کاهش هدررفت آب، تبادل مناسب هوا، کاهش احتمال گرفتگي، آسانی شستشو در صورت نياز، آسانی بهره برداري، نگهداري و توجيه اقتصادي مناسب عنوان کرد.
مديرعامل شرکت مهندسي نوآوران پاکان قطره در ادامه به 110 ايده، طرح و اختراع این شرکت اشاره کرد و گفت: هم اکنون هشت مورد از اين ابتکارها به توليد انبوه و 12 مورد به توليد محدود متناسب با سفارش رسيده است.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب که از هشتم دی ماه جاری فعالیت خود را با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز کرده است، پس از چهار روز امروز (دوشنبه) به کار خود پایان می دهد.

  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah