بخش آب
1391/10/10 16:17:00
مدیرعامل یک شرکت اعلام کرد:
رقابت نزدیک کالاهای ایرانی با کالاهای خارجی در صنعت آب و فاضلاب
با وجود چالش هایی که در این صنعت وجود دارد، تمام تلاش خود را برای دستیابی به اهداف توسعه ای کشور در این بخش انجام خواهیم داد.

مدیرعامل شرکت تکاب اتصال دماوند گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در صنعت آب و فاضلاب کشور، کالاهای ایرانی توانایی رقابت نزدیک با کالاهای خارجی این صنعت را دارند.
مهندس "حسین حاج علی" روز یکشنبه (امروز) در جریان سومین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، درخصوص توان صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب کشور، اظهار داشت: با حضور شرکت های بزرگ این صنعت در نمایشگاه های خارجی و بین المللی، توان رقابتی ایران با تولید کنندگان خارجی فعال در این عرصه به اثبات رسیده است.
وی با اشاره به فعالیت های شرکت تکاب اتصال دماوند، بیان کرد: این شرکت در زمینه های مختلف مرتبط با بخش اتصال به ویژه در زمینه تجهیز پروژه های آبرسانی فعالیت می کند به گونه ای که در تلاش است اولویت برنامه های خود را در بخش تولید کالاهایی که در کشور تولید نمی شود و یا افزایش بهره وری کالاهای مورد نیاز این صنعت قرار دهد.
وی با اشاره به نوآوری ارایه شده توسط این شرکت در هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، اذعان داشت: فلنج های فولادی تولید شده، نوآوری ای است که در این صنعت به وجود آمده است و این فلنج ها موجب صرفه جویی در هزینه تمام شده پروژه ها می شود.
حاج علی تصریح کرد: با استفاده از این فلنج ها، عمر اتصال ها افزایش و هزینه های بهره وری کاهش می یابد.
این فعال صنعت آب و فاضلاب درخصوص هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، اظهار داشت: حضور در نمایشگاه های تخصصی از این دست و ایجاد فضای رقابتی میان شرکت کنندگان تاثیر به سزایی در رشد و توسعه این بخش دارد.
وی با این حال، زمان برگزاری این نمایشگاه را نامناسب خواند و افزود: متاسفانه هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در بدترین زمان ممکن از نظر فصلی برگزار شد که این امر مشکلات زیادی هم برای شرکت ها و هم برای بازدیدکنندگان به ویژه کسانی که از کشورهای دیگر و یا سایر استان ها برای بازدید مراجعه می کنند، ایجاد کرد.
وی گفت: بهتر است پیش از تعیین زمان برگزاری این نمایشگاه ها، نشست هایی با حضور  مسئولان برگزاری و شرکت های حاضر در نمایشگاه برگزار شود و در این نشست ها از شرکت کنندگان در خصوص زمان برگزاری و همچنین نیازهای آنها نظرخواهی شود که این امر، موجب می شود تا نمایشگاه ها با بهترین کیفیت ممکن و در بهترین زمان برگزار شود.
وی افزود: همچنین شرکت های حاضر در نمایشگاه انتظار دارند که ارتباط نزدیکتری با مسئولان و مدیران دولتی برای طرح مسایل و مشکلات صنعت برقرار کنند.
وی در عین حال از حضور شرکت های برتر صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب در دوره هشتم نمایشگاه بین المللی صنعت آب، ابراز خرسندی کرد و گفت: هرچه شرکت های فعال در این بخش از قدرت بیشتری برخوردار باشند، ضعف های موجود زودتر و بهتر از میان برداشته می شود و این امر تاثیر به سزایی در رسیدن این صنعت به سرمنزل مقصود خواهد داشت.
وی در پایان آینده صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب ایران را روشن ارزیابی کرد و اظهار داشت: با وجود چالش هایی که در این صنعت وجود دارد، تمام تلاش خود را برای دستیابی به اهداف توسعه ای کشور در این بخش انجام خواهیم داد.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

  • خبرنگار: سیما عبادی
  • منتشر کننده: fallah