بخش آب
1391/10/10 10:24:00
رييس كميته فني هشتمين نمايشگاه بين المللي آب و تاسيسات فاضلاب:
وزارت نيرو پیگیر حل مشكلات بخش خصوصي است
از بخش خصوصي تقاضا داريم تا همواره راهكارهايي را كه فكر مي كنند مي تواند كار آنان را تسهيل كرده و راهگشا باشد، ارايه دهند تا با يك تعامل دو طرفه، مشكلات بخش خصوصي به حداقل برسد.

رييس كميته فني هشتمين نمايشگاه بين المللي صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب گفت: سعي وزارت نيرو بر حل مشكلات بخش خصوصي است.
مهندس "علي اصغر قانع" امروز (یکشنبه) در جریان سومین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، افزود: تلاش شده است بخشي از مسايل بخش خصوصي كه مربوط به وزارت نيرو است، احصا شود و گره هايي كه به دست این وزارتخانه قابل حل است، گشوده شود.
قانع ادامه داد: در طول برگزاری هشتمین نمايشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، نشست هايي كه برگزار مي شود، مي تواند عاملي موثر در توسعه كار بخش خصوصي و حل مشكلات آن باشد.
وي گفت: خوشبختانه اين نمايشگاه با استقبال خوبي به ويژه از سوی شركت هاي ايراني مواجه شده است و حضور شمار زيادي از شركت هايي كه براي نخستين بار است در اين مجموعه نمايشگاهي شركت كرده اند، نشان مي دهد كه انگيزه بسيار خوبي در بخش خصوصي براي توسعه پروژه هاي آب و فاضلاب وجود دارد.
مديركل دفتر نظام هاي بهره برداري و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو تصريح كرد: حضور پررنگ بخش خصوصي نشانگر همت بالاي آنان در عرصه صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب است و بايد قدرشناس اين ظرفيت هاي بالا و انگيزه خوب شركت ها بود.
وي به وجود مشكلات مالي و ارزي بخش خصوصي در چند ماه اخير اشاره كرد و گفت: اگرچه بخش خصوصي در چند ماه اخير دچار مشكلات فراواني شده بود، اما حضور فعال و با نشاط شركت هاي خصوصي نشان مي دهد كه به آينده اميدوار هستند و انگيزه زيادي را براي پويايي صنعت و توسعه هرچه بيشتر آن دارند.
قانع تصريح كرد: انگيزه اي كه براي ايجاد فناوري هاي جديد و رشد دانش فني در صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب به وجود آمده است، جاي خرسندي دارد.
وي با بيان اينكه بیشتر شرکت ها در مقایسه با سال گذشته، پیشرفت های خوبي را در مجموعه توليد خود داشته اند و روز به روز شاهد پيشرفت این شرکت ها هستيم، گفت: حضور پررنگ بخش خصوصي حتي قابليت افزایش صادرات این صنعت به خارج از كشور را فراهم كرده است.
وي ادامه داد: بيشتر شركت ها كيفيت بسيار خوبي داشته و با امكانات خوبي حضور يافته اند و کالاهای توليدی نشان مي دهد كه ظرفيت هاي بسيار خوبي در صنعت وجود دارد.
قانع بر لزوم شناسايي ظرفيت ها در صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب تاکید کرد و افزود: بسیاری از تجهيزات عرضه شده در نمایشگاه براي نخستين بار در كشور توليد شده كه نياز است كارشناسان و دست اندرکاران صنعت از آن اطلاع يابند و در طرح ها از اين قابليت ها استفاده كنند.
وي تصریح کرد: ما بايد به بخش خصوصي كشور اعتماد كنيم زيرا قابليت و ظرفيت بسيار خوبي در اين زمينه وجود دارد تا بخش خصوصي ريسك را بپذيرند و به فناوری هاي جديد و قابليت هاي بيش از اين دست يابند.
قانع در پايان گفت: از بخش خصوصي تقاضا داريم تا همواره راهكارهايي را كه فكر مي كنند مي تواند كار آنان را تسهيل كرده و راهگشا باشد، ارايه دهند تا با يك تعامل دو طرفه، مشكلات بخش خصوصي به حداقل برسد.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah