بخش آب
1391/10/09 16:18:00
مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهرها و شهرك هاي غرب تهران خبر داد:
نیاز 1000 میلیارد ریالی برای سرمایه گذاری در بخش آب و فاضلاب
ساخت و ساز در مناطق زیر پوشش اين شركت بسيار زياد بوده و رشد سالانه 10 هزار مشترك جديد و افزايش ساخت و ساز در محدوده زير نظر اين شركت، اهمیت سرمایه گذاری های جدید را افزایش می دهد.

مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهرها و شهرك هاي غرب تهران گفت: این شرکت برای خدمات رسانی و تامین نیازهای مشترکان جدید به سالانه 500 تا یکهزار میلیارد ریال سرمایه گذاری نیاز دارد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "حبيب الله براتي" امروز (شنبه) در جریان دومین روز هشتمين نمايشگاه بين المللي صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب، گفت: ساخت و ساز در مناطق زیر پوشش اين شركت بسيار زياد بوده و رشد سالانه 10 هزار مشترك جديد و افزايش ساخت و ساز در محدوده زير نظر اين شركت، اهمیت سرمایه گذاری های جدید را افزایش می دهد.
وی با بیان اینکه تا پايان سال جاري، مشكل آب شماری از مشترکان مناطق زیرپوشش شهرك هاي غرب تهران برطرف مي شود، محدوده مناطق زیرپوشش شركت آب و فاضلاب شهرها و شهرك هاي غرب تهران را بين رودخانه كن و البرز در مناطق 21 و 22 شهرداري و شهرستان هاي قدس، شهريار و ملارد عنوان كرد و افزود: اين شركت جمعيتي بيش از يك ميليون و 600 هزار نفر را زیرپوشش قرار داده است.
وي كيفيت آب هاي زيرزميني مناطق زير فعاليت اين شركت را بسيار مناسب دانست و گفت: از آن جايي كه بستر رودخانه كن و كرج از اين مسير عبور كرده است، از لحاظ آبرفتي وضعيت خوبي دارد.
مديرعامل شركت آب و فاضلاب شهرها و شهرك هاي غرب تهران همچنين كيفيت آب منطقه زير پوشش اين شركت را بسيار مطلوب دانست و گفت: آب اين مناطق مرتب توسط شركت آب و فاضلاب و اداره بهداشت كنترل مي شود و شاخص هاي كيفي آب مرتب نظارت مي شود.
به گفته وی، در سال جاري تاكنون حفر بيش از 20 حلقه چاه، تجهيز 15 حلقه چاه، بازسازي 100 كيلومتر شبكه و خطوط انتقال، 11 مخزن در حال ساخت و آبرساني به واحدهاي مسكن مهر از جمله فعاليت هاي اين شركت بوده است.
وي وضعيت سفره هاي زيرزميني اين منطقه را خوب دانست و گفت: تا زماني كه بارندگي ها خوب باشد، هيچ مشكلي از لحاظ منابع آبي در اين مناطق نخواهيم داشت و تا دو ميليون نفر آبرساني خواهد شد.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah