بخش آب
1391/10/09 16:22:00
مدير دفتر مصرف آب و انرژي آبفای استان تهران اعلام کرد:
کاهش مصرف آب شهروندان تهرانی با وجود رشد 5 درصدی مشترکان
نوآوري هاي قابل توجهی در توليد داخل کالاها و تجهیزات صنعت آب و آب و فاضلاب در اين دوره از نمايشگاه به چشم مي خورد و كيفيت کالاهای داخلي عرضه شده در این نمایشگاه قابل مقايسه با سال های گذشته نيست.

مدير دفتر مصرف آب و انرژي شركت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در یک سال گذشته، با وجود رشد پنج درصدی مشترکان این شرکت، مصرف آب حدود 0.8 درصد کاهش یافته است.
مهندس "محمدعلی رحیمی" روز شنبه (امروز) در جریان دومین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: نوآوري هاي قابل توجهی در توليد داخل کالاها و تجهیزات صنعت آب و آب و فاضلاب در اين دوره از نمايشگاه به چشم مي خورد و كيفيت کالاهای داخلي عرضه شده در این نمایشگاه قابل مقايسه با سال های گذشته نيست.
به گفته وی، سطح كمي و كيفي دستاوردهای ارایه شده در اين دوره از نمايشگاه بسيار بالا است.
مدیر دفتر مصرف آب و انرژی شرکت آب و فاضلاب استان تهران سپس درخصوص فعاليت هاي صورت گرفته از سوي اين شركت برای مدیریت مصرف آب و انرژی، گفت: شهر تهران حدود 800 متر اختلاف سطح دارد اما شركت آبفای تهران توانسته است تا حد امكان پتانسيل انتقال آب را به صورت ثقلي انجام دهد كه پمپاژ كمتري صورت پذيرد و كاهش مصرف انرژي و افزايش كيفيت بيشتري را در بر داشته باشد.
وي با بیان اينكه در دو سال گذشته با اجراي قانون هدفمندي يارانه ها فعاليت هاي زيادي در زمينه مدیریت مصرف انجام شده است، گفت: مشتركان این شرکت از سال گذشته تاكنون پنج درصد افزايش یافته اند در صورتي كه هشت دهم درصد كاهش مصرف را داشته ايم.
وي با بیان اينكه 60 درصد مصرف انرژی برق تاسیسات آبفای استان تهران مختص کلانشهر تهران است، ادامه داد: حدود 20 ميليارد ريال صرفه جويي انرژي در تاسیسات آبفای شهر تهران حاصل شده است.
رحیمی گفت: به لحاظ اينكه قيمت آب در سبد خانوار افزايش نداشته است، بايد صرفه جويي هاي بيشتري از سوي مشتركان انجام شود و مديريت قويتري در بخش بهینه سازی مصرف اعمال شود.
وي همچنين به استفاده و گسترش انرژي هاي تجديدپذير اشاره كرد و گفت: به علت برخورداري كشورمان از تابش مناسب خورشيد، تلاش کرده‌ایم انرژي هاي نو را براي تامين برق مورد نياز تاسیساتی همچون تلمبه‌خانه‌ها و ساختمان‌های اداری از طريق سلول هاي خورشيدي به کار بگیریم.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

  • خبرنگار: لیلا جدیدی
  • منتشر کننده: fallah