بخش آب
1391/10/10 10:08:00
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران خبر داد:
پیشرفت افزون بر 50 درصدی طرح شبکه فاضلاب تهران
با تلاش های صورت گرفته، هم اکنون چهار مدول تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است و دو مدول دیگر نیز به زودی راه اندازی می شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: شبکه فاضلاب تهران به عنوان یکی از طرح های عمرانی مهم استان تهران، تاکنون افزون بر 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
مهندس "محمد پرورش" روز یکشنبه (امروز) در جریان سومین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: تاکنون از 9000 کیلومتر تعهد اجرای شبکه فاضلاب تهران، بیش از 4500 کیلومتر آن انجام شده است.
وی افزود: با تلاش های صورت گرفته، هم اکنون چهار مدول تصفیه خانه فاضلاب جنوب تهران مورد بهره برداری قرار گرفته است و دو مدول دیگر نیز به زودی راه اندازی می شود.
به گفته وی، هزینه های راه اندازی تصفیه خانه فاضلاب غرب تهران نیز از طریق تسهیلات بانک توسعه اسلامی تامین شده است و این تصفیه خانه نیز تا کمتر از دو ماه دیگر فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
پرورش در پایان در خصوص انجام عملیات آبرسانی پروژه های مسکن مهر استان تهران، گفت: خوشبختانه در این زمینه پیشتاز هستیم و در هر نقطه ای از تهران که شورای عالی مسکن تصمیمی در مورد ساخت و یا واگذاری مسکن مهر داشته باشد، اجرای عملیات آبرسانی در سریع ترین زمان ممکن انجام خواهد شد.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah