بخش آب
1391/10/10 09:55:00
برای نخستین بار در ایران صورت گرفت؛
تولید مخازن تحت فشار کامپوزیتی به صورت یکپارچه
فناوری این مخازن فوق سبک که در صنعت آب و فاضلاب، خودرو سازی، صنایع نظامی و هوافضا کاربرد فراوان دارد، پیش از این تنها در انحصار دو شرکت آمریکایی و آلمانی بوده که با تلاش جوانان ایران بومی سازی شده است و قیمت تمام شده آن برای مصرف کننده داخلی مقرون به صرفه است.

نماینده تام الاختیار مدیرعامل شرکت "مشهد کسری پارس" از تولید مخازن تحت فشار کامپوزیتی به صورت یکپارچه برای نخستین بار در ایران توسط این شرکت خبر داد.
"رمضان مجیدی" روز یکشنبه (امروز) در جریان سومین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، اظهار داشت: شرکت مشهد کسری پارس یکی از شرکت های جوانی است که وارد عرصه تولید تجهیزات صنایع آب و نیرو شده است.
به گفته وی، این شرکت در زمینه بومی سازی ماشین ساخت مخازن تحت فشار کامپوزیت FRP از 10 سال پیش تحقیقات خود را آغاز کرده و از ابتدای سال جاری این محصول را به ثبت تجاری رسانده و تولید انبوه آن را آغاز کرده است.
وی افزود: فناوری این مخازن فوق سبک که در صنعت آب و فاضلاب، خودرو سازی، صنایع نظامی و هوافضا کاربرد فراوان دارد، پیش از این تنها در انحصار دو شرکت آمریکایی و آلمانی بوده که با تلاش جوانان ایران بومی سازی شده است و قیمت تمام شده آن برای مصرف کننده داخلی مقرون به صرفه است.
نمايشگاه بين‌المللي صنعت آب و تاسيسات آب و فاضلاب هرساله تجهیزات و فناوری های جدید را به بازار پرمخاطب این صنعت ارایه می دهد و در این جهت خدمات ویژه ای در اختیار شرکت های دانش بنیان و مبتکر قرار گرفته است.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah