بخش آب
1391/10/10 09:02:00
مدیرعامل شرکت آبفر خبر داد:
عرضه نسل جدید کنتورهای هوشمند و پیش پرداختی در هشتمین نمایشگاه صنعت آب
بخشي از کنتورهاي شرکت به افغانستان صادر می شود و در حال مذاکره و تبادل اسناد مناقصه با کشور تونس هستيم.

مدیرعامل شرکت آبفر از عرضه نسل جدید کنتورهای هوشمند و پیش پرداختی توسط این شرکت در هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب خبر داد.
مهندس "عباس ملک شاهی حدادی" روز یکشنبه (امروز) در جریان سومین روز هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، یکی از ابزارهای موثر اطلاع رسانی در عرصه اقتصادی و صنعتی را برگزاری نمایشگاه های تخصصی دانست و گفت: ملاقات حضوری متخصصان و عرضه کنندگان در این نمایشگاه ها موجب افزایش بازده فرآیندهای تولیدی و متعاقب آن افزایش رضایتمندی مشتریان می شود.
به گفته وی، نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب نیز از این امر مستثنی نیست و در دوره های گذشته، کیفیت قابل قبولی را در زمینه برگزاری آن شاهد بوده ایم.
وی با بیان اینکه نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب از یک طرف محل معرفی کالا و خدمات تولید کنندگان این صنعت و از طرف دیگر محل دریافت نظر متخصصان و مشتریان است، افزود: بدیهی است که تلاقی افکار و تبادل اطلاعات می تواند نفش بسزایی در توسعه این صنعت داشته باشد.
وی در پاسخ به اینکه چه پیشنهادی برای برگزاری هرچه بهتر این نمایشگاه در دوره های بعدی دارید، اظهار داشت: به نظر می رسد تعامل بیشتر با شرکت کنندگان و همچنین صاحبنظران این صنعت و برگزاری همایش های تخصصی هدفمند، می تواند کیفیت علمی و تکنیکی این نمایشگاه را افزایش دهد و برگزاری نشست های تخصصی مدیران صنایع با مسئولان و تصمیم گیران اقتصادی کشور امکان رشد صنایع و کاهش موانع توسعه صنعتی را فراهم خواهد آورد.
مدیرعامل شرکت آبفر درخصوص نوآوری های ارایه شده توسط این شرکت در هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب، گفت: شرکت آبفر در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و همچنین به منظور ایفای نقش موثر در عرصه اقتصاد مقاومتی با تکیه بر توان متخصصان داخلی، توانسته است همگام با شرکت های برتر جهان در زمینه فناوری های نوین، کالاهای جدیدی را به بازار عرضه کند که از آن میان می توان به کنتورهای هوشمند (smart) با دقت اندازه گیری فراتر از کلاس C و مجهز به تجهیزات قرائت از راه دور با امکان قرائت به روش های مختلف و کنتور بدون سرب (Lead free) که مطابق با آخرین الزام های جهانی درخصوص حذف سرب در آب های آشامیدنی و تجهیزات مرتبط است و نیز کنتورهای پیش پرداختی اشاره کرد که تحول قابل توجهی در صنعت آب و کنتورهای آب به وجود خواهد آورد.
به گفته وی، کنتور جديد هوشمند ساخت این شرکت، امکان قرائت از راه دور به وسيله پيام کوتاه و سامانه راديويي را فراهم مي کند و نيازي به مراجعه حضوري مامور نيست ضمن آنکه اين کنتور هوشمند مي تواند در آب غوطه ور باشد و قيمت تمام شده توليد آن، 40 درصد کمتر از نمونه هاي خارجي است.
مديرعامل اين شرکت کنتورسازي ظرفيت توليد کنتورهوشمند جديد را 500 هزار دستگاه اعلام و تصریح کرد: تمام تحولات به وجود آمده بومی بوده و با اتکای نیروهای متخصص و متعهد داخلی صورت پذیرفته است.
حدادی همچنین درخصوص سهم شرکت آبفر در تامین نیازهای داخلی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب و حضور در بازارهای خارجی، گفت: نياز کشور به کنتور آب سالانه يک ميليون و 40 هزار دستگاه است و با توجه به ساخت دو ميليون و 500 هزار واحد مسکن مهر در کشور، نياز سالانه حدود 50 تا 60 هزار دستگاه افزايش يافته است که شرکت آبفر هم اکنون 47 درصد نياز بازار را تامین می کند.
وي با اشاره به تلاش هاي اين شرکت براي ايجاد بازار در ساير کشورهاي جهان، خاطرنشان کرد: بخشي از کنتورهاي شرکت به افغانستان صادر می شود و در حال مذاکره و تبادل اسناد مناقصه با کشور تونس هستيم.
مدیرعامل شرکت آبفر با بیان اینکه یکی از رسالت های مهم صنعتگران در عرصه اقتصاد مقاومتی، تبدیل تهدیدها به فرصت هاست، گفت: شرکت آبفر با وجود فشارهای ناشی از نوسان های نرخ ارز، توانسته است به سرعت خود را با شرایط موجود وفق دهد و این تهدید را به فرصتی برای صادرات تبدیل کند که خوشبختانه در ماه های اخیر، مذاکره ها و توافق های قابل قبولی با درخواست کنندگان خارجی صورت گرفته که امید است در آینده نزدیک شاهد افزایش سهم بازارهای خارجی برای این کالاها باشیم.
هشتمین نمایشگاه بین المللی صنعت آب و تاسیسات آب و فاضلاب روزهای 8 تا 11 دی ماه جاری با حضور 268 شرکت داخلی و خارجی در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران در حال برگزاری است.

  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah