بخش اخبار بين الملل وزارت نيرو
1391/03/14 01:41:00
با توافق وزیر نیرو و وزیر انرژی و منابع طبیعی ارمنستان؛
عملیات اجرایی نیروگاه مگری شهریورماه امسال آغاز می شود
وزیر نیرو در جریان سفر یکروزه خود به ارمنستان، همچنین با "سرژ سرکیسیان" رییس جمهوری ارمنستان دیدار و دعوتنامه دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران را برای شرکت در شانزدهمین نشست سران جنبش عدم تعهد که روزهای 9 و 10 شهریورماه امسال (30 و 31 اوت 2012 میلادی) در تهران برگزار خواهد شد، به وی ابلاغ کرد.

جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان برای آغاز عملیات اجرایی نیروگاه برقابی "مگری" بر روی رودخانه ارس در شهریورماه امسال توافق کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجید نامجو" وزیر نیرو و "آرمن موسیسیان" وزیر انرژی و منابع طبیعی جمهوری ارمنستان توافق کردند که عملیات اجرایی نیروگاه برقابی مگری روز اول شهریورماه امسال (22 اوت 2012 میلادی) آغاز شود.
این توافق در جریان سفر یکروزه وزیر نیرو به ارمنستان حاصل شد.
بر این اساس، قرار است عملیات اجرایی نیروگاه برقابی مگری بر روی رودخانه ارس با ظرفیت 130 مگاوات در خاک هر یک از دو کشور، روز اول شهریورماه امسال در نزدیکی مرز جلفا - نوردوز آغاز شود.
این نیروگاه از سوی ارمنستان در منطقه "مگری" و از سوی ایران در منطقه "قره چیلر" احداث خواهد شد. 
وزیر نیرو در جریان سفر یکروزه خود به ارمنستان، همچنین با "سرژ سرکیسیان" رییس جمهوری ارمنستان دیدار و دعوتنامه دکتر "محمود احمدی نژاد" رییس جمهوری اسلامی ایران را برای شرکت در شانزدهمین نشست سران جنبش عدم تعهد که روزهای 9 و 10 شهریورماه امسال (30 و 31 اوت 2012 میلادی) در تهران برگزار خواهد شد، به وی ابلاغ کرد.
ریيس جمهوری ارمنستان نیز در این دیدار بر لزوم سرعت بخشيدن به همكاري های دو کشور تاکید کرد.


  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah