بخش آب
1391/03/07 12:37:00
وزير نيرو:
خدمات عطارزاده لوح زرینی در کارنامه وزارت نیرو است
طرح هاي بزرگي مانند قمرود و غدير، واگذاري شركت هاي بهره برداري، وارد كردن آب به بحث هدفمندي، برنامه پنجم در بخش آب، تهيه بسته های اقتصادي براي استفاده از فاینانس چيني ها در طرح های آبی از جمله كارهاي عطارزاده بوده كه شایسته قدردانی است.

وزير نيرو با قدردانی از تلاش های معاون سابق آب و آبفای این وزارتخانه، گفت: خدمات مهندس "محمدرضا عطارزاده" در بخش آب و آبفا، لوح زرینی در کارنامه فعالیت های وزارت نیرو است.   
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجید نامجو" روز یکشنبه (امروز) در آیین تودیع و معارفه معاون سابق و سرپرست جدید معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، از تلاش هاي مهندس "محمدرضا عطارزاده" قدرداني كرد. 
وزیر نيرو با ارايه لوح سپاسی به مهندس "عطارزاده" و با اشاره به سابقه وي در دوران دفاع مقدس، تاكيد كرد: خدمات وي در بخش آب كشور مانند تدوين طرح جامع آب، آبگيري و آغاز بهره برداری از سد كارون 4، آبگيري و آغاز بهره برداری از سد گتوند، به ثمر رساندن طرح هاي مهم قمرود، غدير و ... مانند لوح زريني در كارنامه وي در اين وزارتخانه خواهد درخشيد.
نامجو با اشاره به سابقه درخشان عطارزاده در قرارگاه خاتم الانبياء، گفت: ورود قرارگاه به بحث های نفت و گاز از جمله كارهاي منحصر به فرد مهندس عطارزاده بوده است.
وي افزود: زماني كه عطارزاده بحث فعالیت های نفتی را در قرارگاه خاتم الانبياء آغاز كرد، تنها بود و توانست كار را طوري سازمان دهد كه قرارگاه در يك رقابت سنگين بين المللي بالاخره موفق شود فاز 15 و 16 عسلویه را عملیاتی کند که اين كار اكنون جزو افتخارهای كشور است.
نامجو ورود معاون سابق آب و آبفای وزارت نیرو به این وزارتخانه و حضورش در شركت ساتكاب را از ديگر نقاط روشن كارنامه عطارزاده دانست و گفت: حضور وي موجب شد كه بدون هيچ مشكلي، بيش از 100 شركت واگذار شود و شركت هاي وزارت نيرو طوري واگذار شدند كه مشکلی از بابت واگذاري ها به وجود نيامد و اين يكي از موفقيت هايي بوده كه در تاريخ وزارت نيرو ثبت شده است.
نامجو با اشاره به علاقه عطارزاده براي تكميل طرح جامع آب كشور، گفت: اين طرح در زمان كنوني در حال پيگيري است و اميدواريم زودتر به نتيجه برسد. 
نامجو به آبگيري و آغاز بهره برداری از سد كارون 4 كه جزو طرح های بزرگ كشور بوده است، اشاره كرد و گفت: هرگاه اين بحث پيش مي آمد، همه در فكر پاك كردن صورت مساله بودند اما عطارزاده به خوبي از پس اين كار برآمد.
وزير نيرو همچنین با اشاره به مشکلات فراوان موجود بر سر راه  آبگيري و آغاز بهره برداری از سد گتوند، اظهار داشت: عطارزاده و همكارانش به خوبي توانستند اين كار را سامان دهند.
نامجو تصريح كرد: طرح هاي بزرگي مانند قمرود و غدير، واگذاري شركت هاي بهره برداري، وارد كردن آب به بحث هدفمندي، برنامه پنجم در بخش آب، تهيه بسته های اقتصادي براي استفاده از فاینانس چيني ها در طرح های آبی از جمله كارهاي عطارزاده بوده كه شایسته قدردانی است.
در این آیین، وزیر نیرو مهندس "عليرضا دايمي" را به عنوان سرپرست جدید معاونت آب و آبفاي وزارت نيرو معرفی کرد.
مهندس "عليرضا دايمي" پيش از اين در سمت هاي مشاور معاون وزير نيرو، مديركل دفتر برنامه ريزي كلان آب و آبفا، مدير معاونت برنامه ريزي و امور اقتصادي شركت مديريت منابع آب ايران و مدير موسسه تحقيقات آب مشغول به كار بوده است.
نامجو همچنین در حکم جداگانه ای مهندس "محمدرضا عطارزاده" معاون سابق آب و آبفای وزارت نیرو را به عنوان مشاور وزير نيرو در امور آب و آبفا منصوب کرد.


  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah