بخش عمومي
1391/03/07 11:18:00
وزیر نیرو خبر داد:
تشکیل 5 کمیته پیگیری تفاهم های ایران و تاجیکستان
این کمیته ها شامل کمیته سرمایه گذاری، دارایی، بیمه، صنعت و تجارت، کمیته علمی، فرهنگی، آموزشی، بهداشت، میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته حمل و نقل، نقشه برداری و زمین سازی، کشاورزی، کار و امور اجتماعی و ارتباطات، کمیته انرژی، آب و خدمات فنی و مهندسی و کمیته تدوین اسناد است.

وزیر نیرو از تشکیل پنج کمیته پیگیری برای تسریع در تحقق اهداف و تفاهم های اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، مهندس "مجید نامجو" امروز (یکشنبه) در حاشیه آیین گشایش نهمين اجلاس كميسيون مشترك همكاري هاي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري تاجيكستان در تهران، به خبرنگاران گفت: این کمیته ها شامل کمیته سرمایه گذاری، دارایی، بیمه، صنعت و تجارت، کمیته علمی، فرهنگی، آموزشی، بهداشت، میراث فرهنگی و گردشگری، کمیته حمل و نقل، نقشه برداری و زمین سازی، کشاورزی، کار و امور اجتماعی و ارتباطات، کمیته انرژی، آب و خدمات فنی و مهندسی و کمیته تدوین اسناد است.
وزیر انرژی و صنایع جمهوری تاجیکستان نیز به عنوان رییس هیات تاجیکی نهمین اجلاس كميسيون مشترك همكاري هاي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري تاجيكستان، با اشاره به اشتراکات قومی، زبانی، دینی و فرهنگی دو کشور، ابراز امیدواری کرد: تفاهمات و روابط بین دو کشور گسترش یابد.
"گل شیرعلی" گفت: جمهوری تاجیکستان با توجه به مناسبت های دوستانه با جمهوری اسلامی ایران، به این کشور در منطقه توجه ویژه ای دارد و خواهان گسترش این ارتباط ها و همکاری ها است.
وی در خصوص نهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری های جمهوری اسلامی ایران و تاجیکستان و تشکیل کمیته های پیگیری، ابراز امیدواری کرد: این اجلاس نقش موثری در توسعه روابط و همکاری های خوب دو کشور ایفا کند.


  • خبرنگار: fallah
  • منتشر کننده: fallah