بخش آب و فاضلاب
1391/08/24 12:43:00
با هدف تکمیل تاسیسات فاضلاب اردکان یزد صورت گرفت؛
امضای نخستين قرارداد بيع متقابل در بخش آب و فاضلاب كشور
در اين قرارداد، شركت صنعتي چادرملو به عنوان سرمايه‌گذار مسئوليت تامين مالي پروژه و همچنين عقد تمام قراردادها را به عهده گرفته است و قراردادها بر اساس قوانین قراردادهای بخش خصوصی خواهد بود.

نخستين قرارداد بيع متقابل در صنعت آب و فاضلاب به منظور تكميل و توسعه تاسيسات فاضلاب شهر اردكان به امضا رسید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو (پاون)، این قرارداد بین شركت آب و فاضلاب شهری استان يزد و شركت معدني و صنعتي چادرملو امضا شد.
بر اساس مفاد این قرارداد، در دوره بهره‌برداري تجاري تاسيسات، مسئوليت بهره‌برداري از شبكه به عهده شركت آب و فاضلاب يزد بوده و بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب به شركت معدني و صنعتي چادرملو واگذار شده است.
در حاشیه امضای اين قرارداد، مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور ضمن اشاره به محدوديت منابع آبي و كاهش میزان بارندگي در سال های اخير، تصفيه فاضلاب و بهره گیری از پساب آن را يك روش بنيادي و راهبردي براي تامين آب كشاورزي عنوان كرد.
مهندس "سیدمهدی ثمره هاشمي" افزود: پساب فاضلاب يك منبع مطمئن، پايدار و در دسترس براي تامين آب كشور است.
وي همچنين با توجه به محدودیت منابع مالی دولتی و عمومی، تامين منابع مالي غيردولتي را در صنعت آبفاي كشور بسيار مهم ارزيابي كرد.
در اين قرارداد شركت صنعتي چادرملو به عنوان سرمايه‌گذار مسئوليت تامين مالي پروژه و همچنين عقد تمام قراردادها را به عهده گرفته است و قراردادها بر اساس قوانین قراردادهای بخش خصوصی خواهد بود.

  • خبرنگار: لیلا کریمی
  • منتشر کننده: fallah