بخش آب و فاضلاب
1391/08/23 16:09:00
مدیرعامل آبفای استان تهران اعلام کرد:
استفاده از ظرفیت‌های بانک توسعه اسلامی برای تکمیل فاضلاب تهران
با اجرای طرح فاضلاب تهران، 805 میلیون مترمکعب یعنی معادل سه برابر ظرفیت سد کرج، پساب تولید خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه از تمام ظرفیت‌های بانک توسعه اسلامی برای تکمیل طرح فاضلاب تهران استفاده می‌کنیم، گفت: با اجرای طرح فاضلاب تهران، 805 میلیون مترمکعب یعنی معادل سه برابر ظرفیت سد کرج، پساب تولید خواهد شد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مهندس "محمد پرورش" روز سه شنبه (امروز) در نخستین کارگاه آموزشی آشنایی با نحوه عملکرد بانک توسعه اسلامی، افزود: تسهیلات بانک توسعه اسلامی در حوزه آب و فاضلاب بسیار موثر است، چراکه مرتبط با مسایل زیستی و بهداشتی است و با سلامت مردم سر و کار دارد.
وی گفت: در کلان‌شهر تهران که حدود 20 تا 25 درصد از منابع آبی آن از چاه‌ها تامین می‌شود، اگر بحث فاضلاب را هرچه سریع‌تر ساماندهی کنیم، گام بلندی رو به جلو برداشته‌ایم.
پرورش ضمن بیان اینکه کمک‌های دولت در طرح فاضلاب تهران یکهزار و 500 میلیارد ریال بوده ‌است، اظهار داشت: ما باید از همه ظرفیت‌‌های مالی به ویژه بانک توسعه اسلامی برای به سرانجام رسیدن این طرح استفاده کنیم.
وی با بیان این نکته که اجرای طرح فاضلاب تهران منشا اثر خیر خواهد بود، افزود: برای استفاده از پساب فاضلاب تهران به تملک زمینی که فاصله زیادی با تهران نداشته باشد، نیاز داریم.

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah