بخش آب و فاضلاب
1391/08/21 14:35:00
با حضور وزير نيرو؛
نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب گشايش يافت
نخستين نمایشگاه و جشنواره توانمندي‌هاي بهره‌برداري در صنعت آب و فاضلاب در روزهای 21 تا 24 آبان‌ ماه جاری، در محل سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران در فضایی افزون بر سه هزار متر در حال برگزاری است.

نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب امروز (یکشنبه) با حضور مهندس "مجید نامجو" وزير نيرو در تهران گشايش يافت.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، تبادل دستاوردهای علمی و فنی، ارج نهادن به تلاش های صادقانه بخش بهره‌برداري شركت هاي آب و فاضلاب و قدردانی از بهره‌برداران نمونه، معرفي دستاوردهاي شركت هاي آب و فاضلاب در بهره برداری و معرفی محصول ها و تجهيزات مورد نیاز بهره برداری و با قابلیت ساخت داخل از اهداف مهم برگزاري اين جشنواره است.
معرفي نيازهاي صنعت آب و فاضلاب در بخش بهره‌برداري، آسيب‌ شناسي فرآيند‌هاي تصفيه آب و فاضلاب و ارايه راهکار‌هاي ارتقا و بهينه‌سازي و ارتقای سطح خدمات به مشترکان و اصلاح الگوي مصرف از ديگر اهداف برگزاري نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب عنوان شده است.
پروژه‌های بهبود بهره‌برداری و ارتقا در سامانه‌های مورد بهره‌برداری، تجهيزات صنعتي توليد شده مرتبط با بهره‌برداری در داخل کشور و ابداع ها، اختراع ها و نوآوري ها (فرایند، نرم‌افزاري و سخت‌افزاري) در بهره‌برداری از محورهاي اين جشنواره است.
طرح‌هاي پژوهشي (با هدف حل مشکلات بهره‌برداری در مقیاس صنعتی و نیمه ‌صنعتی)، كتاب (تاليف و ترجمه) مرتبط با موضوع های بهره‌برداری از ديگر محورهاي اصلي نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب است.
تاسیسات و تجهیزات انتقال، تصفیه و توزیع آب، تاسیسات و تجهیزات جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب و مدیریت تقاضا و مصرف آب و کاهش آب بدون درآمد از جمله زمينه هاي تخصصي این جشنواره اعلام شده است.
مدیریت انرژی و سامانه‌های کنترل و SCADA، سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS)، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، مدیریت شرایط اضطراری منابع تامین آب و روش های بهسازی آنها، اقتصاد و مدیریت در بهره‌برداری تاسیسات آب و فاضلاب و برون‌ سپاری و خصوصی‌سازی در بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آب و فاضلاب از ديگر زمينه هاي تخصصي نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب است.
شمار آثار رسيده به دبیرخانه این جشنواره يكهزار و 290 اثر شامل 948 اثر از شركت هاي آبفا و 342 اثر از بخش خصوصي است.
آثار و محصول های رسيده به دبیرخانه جشنواره شامل 107 كتاب، 202 توليد صنعتي، 322 ابداع، اختراع و نوآوري و 659 پروژه مطالعاتي و تحقيقاتي است.
نخستين نمایشگاه و جشنواره توانمندي‌هاي بهره‌برداري در صنعت آب و فاضلاب در روزهای 21 تا 24 آبان‌ ماه جاری، در محل سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران در فضایی افزون بر سه هزار متر در حال برگزاری است. 

  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah