بخش آب و فاضلاب
1391/08/20 11:42:00
فردا با حضور وزير نيرو؛
نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب گشايش مي يابد
نخستين نمایشگاه و جشنواره توانمندي‌هاي بهره‌برداري در صنعت آب و فاضلاب روزهای 21 تا 24 آبان‌ ماه جاری در تهران برگزار می شود.

نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب فردا (یکشنبه) با حضور مهندس "مجید نامجو" وزير نيرو گشايش مي يابد.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني وزارت نيرو (پاون)، مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور امروز (شنبه) در نشست شوراي آب وزارت نيرو با اعلام برگزاری نخستين نمایشگاه و جشنواره توانمندي‌هاي بهره‌برداري در صنعت آب و فاضلاب در روزهای 21 تا 24 آبان‌ ماه جاری، گفت: اين همايش در محل سالن کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران در فضایی افزون بر سه هزار متر برگزار مي شود.
مهندس "مهدي ثمره هاشمي" تبادل دستاوردهای علمی و فنی، ارج نهادن به تلاش های صادقانه بخش بهره‌برداري شركت هاي آب و فاضلاب و قدردانی از بهره‌برداران نمونه، معرفي دستاوردهاي شركت هاي آب و فاضلاب در بهره برداری و معرفی محصول ها و تجهيزات مورد نیاز بهره برداری و با قابلیت ساخت داخل را از  اهداف مهم برگزاري اين جشنواره عنوان كرد.
وي ادامه داد: معرفي نيازهاي صنعت آب و فاضلاب در بخش بهره‌برداري، آسيب‌ شناسي فرآيند‌هاي تصفيه آب و فاضلاب و ارايه راهکار‌هاي ارتقا و بهينه‌سازي و ارتقای سطح خدمات به مشترکان و اصلاح الگوي مصرف از ديگر اهداف برگزاري نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب است.
ثمره هاشمي پروژه‌های بهبود بهره‌برداری و ارتقا در سامانه‌های مورد بهره‌برداری، تجهيزات صنعتي توليد شده مرتبط با بهره‌برداری در داخل کشور و ابداع ها، اختراع ها و نوآوري ها (فرایند، نرم‌افزاري و سخت‌افزاري) در بهره‌برداری را محورهاي اين جشنواره مطرح كرد.
وي ادامه داد: طرح‌هاي پژوهشي (با هدف حل مشکلات بهره‌برداری در مقیاس صنعتی و نیمه ‌صنعتی)، كتاب (تاليف و ترجمه) مرتبط با موضوع های بهره‌برداری از ديگر محورهاي اصلي نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب است.
مديرعامل شركت مهندسي آب و فاضلاب كشور گفت: تاسیسات و تجهیزات انتقال، تصفیه و توزیع آب، تاسیسات و تجهیزات جمع‌آوری، انتقال و تصفیه فاضلاب و مدیریت تقاضا و مصرف آب و کاهش آب بدون درآمد از جمله زمينه هاي تخصصي جشنواره است.
وي تصريح كرد: مدیریت انرژی و سامانه‌های کنترل و SCADA، سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS)، بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE)، مدیریت شرایط اضطراری منابع تامین آب و روش های بهسازی آنها، اقتصاد و مدیریت در بهره‌برداری تاسیسات آب و فاضلاب و برون‌سپاری و خصوصی‌سازی در بهره‌برداری و نگهداری تاسیسات آب و فاضلاب از ديگر زمينه هاي تخصصي نخستين جشنواره توانمندي هاي بهره برداري در صنعت آب و فاضلاب است.
ثمره هاشمي شمار آثار رسيده به جشنواره را يكهزار و 290 اثر عنوان كرد و گفت: 948 اثر از شركت هاي آبفا و 342 اثر از بخش خصوصي به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.
وي همچنين درخصوص طبقه‌بندی آثار و محصول های رسيده به دبیرخانه جشنواره، اظهار داشت: این آثار شامل 107 كتاب، 202 توليد صنعتي، 322 ابداع، اختراع و نوآوري و 659 پروژه مطالعاتي و تحقيقاتي است.


  • خبرنگار: غزاله نایینیان
  • منتشر کننده: fallah